Reklam
Beykoz Kent Konseyi 3. Dönem çalışmalarına başladı

Beykoz Kent Konseyi 3. Dönem çalışmalarına başladı

Beykoz Kent Konseyi 3. Genel Kurul’un ardından yeni dönem çalışmalarına başladı

Beykoz Kent Konseyi 3. Genel Kurul’un ardından yeni dönem çalışmalarına başladı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu genel kurulda yapılan seçimle Kent Konseyi Başkanı oldu, toplantıda yeni dönemde görev yapacak yönetim kurulu üyeleri ve çalışma grupları da belirlendi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan olağan genel kurulda, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu Beykoz Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu. İstiklal Marşı’nın okunduğu programda öncelikle divan oylamaya sunuldu.

Divanda Emin Yavuz, Abdullah Yümsel ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Çakır yer aldı. Ardından iki dönem Kent Konseyi Başkanlığı görevini yürüten Nevin Çalışkan konsey tarafından bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında üyelere bilgi verdi.

Muharrem Kaşıtoğlu: “Kent Konseyleri Belediyelere Yön Veriyor”

Genel kuruldaki konuşmasında konseylerin misyonuna değinen Muharrem Kaşıtoğlu, “Kent konseylerinin en büyük sivil toplum örgütleri olan belediye yönetimlerine yön verme noktasında çok önemli misyonlar edindiklerini görmek mümkün. Ülkemizde il bazında ve Avrupa’da da bunun başarılı örnekleri var. Konsey olarak kentlilik yaşamına dair özellikle mekânsal kararlar alınma noktasında etkili faaliyetler geliştirmek zorundayız. Biz de bunları hedefliyoruz. Konseyin yeni dönem çalışmalarının hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kent konseyi sunumunu sonrasında yapılan seçimle Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu kent konseyi başkanlığına seçildi.  Başkanlık görevini devir alan Muharrem Kaşıtoğlu, Nevin Çalışkan’a bugüne kadarki başarılı çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti,  kendisine çiçek ve çeşm-i bülbül takdim etti.

Başkanlık seçiminin ardından Kent Konseyi yönetim kurulu için asil ve yedek üyelerin seçimi yapıldı. Ve iki yıl boyunca çalışmalar yapacak ve projeler geliştirecek olan 7 farklı çalışma grubu için üyeler seçildi.

Kent Konseyi Yönetim Kurulu Asil Üyeler:   

Emine Ünlü

Emin Yavuz

Gökhan Vural

Turgay Sucuoğlu

Necmettin Kahveci

Sacit Kaya

Gül Bağdatlı

Yedek Üyeler

Mualla Sertdemir

Abdullah Yümsel

Ali K. Kılıç

Muammer Aydınoğlu

Arzu Tamer

Funda Ayvaz Karabağlı

Bilal Karabacak

 

YORUMLAR...