Reklam
Reklam
Kanlıca Musiki Topluluğu yeni sezon çalışmalarına başladı!

Kanlıca Musiki Topluluğu yeni sezon çalışmalarına başladı!

Şef Ferhat Ersoy yönetimindeki Beykoz Kanlıca Musiki Topluluğu, yeni sezon çalışmalarına başladı.

Şef Ferhat Ersoy yönetimindeki Beykoz Kanlıca Musiki Topluluğu, yeni sezon çalışmalarına başladı.

Kanlıca Musiki Topluluğu’nun Kanlıca’daki çalışma mekanı olan Yahya Efendi Köşkü’nde gerçekleşen açılış kokteyline; Grup Gündoğarken’in solistlerinden Gökhan Şeşen de katıldı.

Tecrübeli TSM korosunun yeni sezonda dikkat çeken bir yönü de, çalışma mekanlarının Grup Gündoğarken için manevi önem taşıyan ‘Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği’nde olması.

Yeni sezon heyecanlarını misafirleri ile paylaşan koro üyeleri, açılışlarını pasta keserek kutladılar. Ayrıca koro üyeleri, şefleri Ferhat Ersoy’un udu eşliğinde de Türk Sanat Müziğinin birbirinden güzel eserlerini seslendirdi.

Şef Ersoy, açılışta yaptığı selamlama konuşmasında, gerçekleştirdikleri koro çalışmalarındaki amaçlarını “musiki denilen denizde bir damla olabilmek” şeklinde açıklayarak, koro olarak başarılı konserlere imza atmak ve Türk Sanat Müziğini en doğru ve en güzel şekilde icra etmek niyetinde olduklarını kaydetti.

Konuşmasının devamında, “Koromuz ile birlikte biz de Serhan Şeşen’in ismini yaşatmaya çalışacağız” açıklamasında bulunan Ersoy, güzel ve verimli bir koro çalışmasıyla sezonu geçirmeyi umduğunu belirterek, kapılarının tüm müzik severlere açık olduğunu ifade etti.

Kanlıca Musiki Topluluğu, kokteyl ve açılış konuşmasının ardından ise, udî şef Ferhat Ersoy’un yönetiminde Türk Sanat Müziğinin birbirinden güzel eserlerini hep birlikte seslendirerek, yeni sezona “merhaba” dedi.

Kanlıca Musiki Topluluğu, koro çalışmalarını Kanlıca’da bulunan Yahya Efendi Köşkü’nde (Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği’nde), Salı günleri saat 19.30- 21.30 aralığında gerçekleştirecek.

Koro çalışmalarına katılmak isteyenler, 0538 427 06 60 numaralı telefondan şef Ferhat Ersoy ile iletişime geçebilirler.

YORUMLAR...