Reklam
Adem Sefer: Tazelenmiş kanlarla yola devam edilecek!

Adem Sefer: Tazelenmiş kanlarla yola devam edilecek!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nda gerçekleşen bayramlaşmanın gündemi yaklaşan kongre oldu.

Kurban Bayramı’nın 2.günü bayramlaşmak üzere bir araya gelen AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, kardeşçe ve dostça bir tablo ortaya koydu.

AK Parti ilçe binasında gerçekleştirilen bayramlaşma merasimine AK Parti SKM Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataç, İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, ilçe yöneticileri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve teşkilat mensupları katıldı.

Sefer: Birliğimiz ve kardeşliğimiz devam ediyor!

İlk açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İlçe Başkanı Sefer, öncelikle tüm teşkilat mensuplarının Kurban Bayramını kutladı. Kurban Bayramının ‘paylaşma’ olarak tanımlandığını söyleyen Sefer, Türkiye’de bu bayram heyecanının ve mutluluğunun görüldüğünü ifade etti. Sefer: “Birliğimiz ve kardeşliğimiz devam ediyor. Yeni bir Türkiye, Türkiye yeni bir heyecanla bu süreci yürütüyor. Ama bayrama bir taraf sevinirken bir taraftan da komşu ülkelerde özellikle İslam ülkelerindeki bu gözyaşı ve kanın dinlemesi noktasında temennilerimizi iletiyoruz. AK Parti, Türkiye’yi çok farklı bir konuma getirdi. Ama her şeyde olduğu gibi yenilenmenin ve tazelenmenin zamanıydı. Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı sizlerin desteği ile Cumhurbaşkanlığına getirdik. Şimdi ise, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile Türkiye’yi bambaşka bir vizyona taşıyacağız” şeklinde konuştu. Sefer, Beykoz’da ve diğer ilçelerde gerçekleşecek kongre sürecine de değinen Sefer, 12 Ekim’den itibaren delege seçimlerini yaparak tazelenmiş kanlarla yola devam edileceğini belirtti.

Çelikbilek: Silkelenerek ayağa kalkmamız gerekiyor

Sefer’in ardından sözü alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ramazan ve Kurban Bayramının insan yaşamındaki önemini vurguladı. Başkan Çelikbilek, konuşmasında; “Kurban Bayramı gelince, çok ötede sıkıntıda olan kardeşlerimizi düşünüyoruz. Mutluluğumuzu onlarla paylaşıyoruz. Allah’ımıza hamdolsun, bize verme alışkanlığını lütfettiği için. Verme alışkanlığımız olmasaydı; başkasının halinden anlamayan ve başkasının haline duyarlı olmayan bir insan olurduk” ifadelerine yer verdi. Yeni bir Türkiye döneminin başladığını da belirten Başkan Çelikbilek, iki bayram arası bir düğün yaşadıklarına değinerek Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçildiği tarihi işaret etti. “Bu kadar muntazam Cumhurbaşkanı devir teslim törenini Türkiye daha önceden hiç yaşamadı. Hiçbir kadroda ne bir boşluk ne bir partide genel başkan açıklığı ne bir hükümette Başbakan açıklığı olmadı. İlk defa iki kardeş birbirine Cumhurbaşkanlığı makamını teslim etti. Bu, bize has bir şey oldu” diyen Başkan Çelikbilek, dünyaya ilk kez bir devir teslim törenin böyle ‘anlamlı’ olabileceğini gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

2015 seçimlerinin önemine de vurgu yapan Başkan Çelikbilek; “Biz Beykoz’da çıtayı %52.6’lara çıkardık. Biz bu çıtayı düşürmeyeceğiz, daha yukarılara çıkaracağız. Milletvekili seçimlerinin bizim için çok kazanımlı geçmesi gerekiyor. Beykoz olarak daha fazla silkelenmemiz ve ayağa kalkmamız gerekiyor. Ancak, böyle hedeflerimizi yakalayabiliriz. O yüzden bu bayram bizim için sıçrama tahtası olsun” şeklinde konuştu.

Ataş: 2015 seçimlerindeki sonuç; bizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak!

İlçe teşkilatlarını bayramlaşmak amacıyla dolaşan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ise, herkesin kardeşlik dolu bir bayram geçirmesini diledi. Seçimlerden sonra ilk kez Beykoz’a geldiğini söyleyen Vekil Ataş, desteklerinden ötürü Beykozlulara ve çalışmalarından ötürü de teşkilat mensuplarına teşekkür ettiğini belirtti. Türkiye’nin 2014 yılında çok farklı şeyler yaşadığına değinen Vekil Ataş; “AK Parti iktidara geldiğinden beri Türkiye çok farklı bir süreci yaşıyor ve inşallah yaşayacak. Hayal ettiğimiz her şey, gerçek oldu. Bunlar, başta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve onun liderliğindeki parti teşkilatlarımızın yapmış oldukları çalışmalar sayesinde oldu. Cumhurbaşkanını ilk kez halk seçti, bu Türkiye tarihinde bir devrimdir. Muhalefetler, halkın doğruyu seçeceğini bildikleri için buna karşı çıkmışlardır. Ama orada da hesapları tutmadı, Allah’ın ve milletin hesabı tuttu. Milletimizin, Başkanına ve Cumhurbaşkanına güvenmesi sonucunda bunlar yaşandı. Biz millete sırtımızı dönmedik! 2015 genel seçimleri, tüm yaşanmış seçimlerden daha çok önemli. Çünkü; Recep Tayyip Erdoğan’ın partinin genel başkanı olmadığı bir seçim sürecine giriyoruz. Yani AK Parti bir sınav verecek. 2015 seçimlerindeki sonuç; bizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak! Tüm teşkilatlar, bunları kavrayarak kendilerini hazırlamalıdır” dedi.

YORUMLAR...