Reklam
Reklam
Arıkan: Her an seçim olacakmış gibi örgütlenmeliyiz!

Arıkan: Her an seçim olacakmış gibi örgütlenmeliyiz!

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, Kurban Bayramının 2. günü birbiri ile bayramlaşmak üzere bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, Kurban Bayramının 2. günü birbiri ile bayramlaşmak üzere bir araya geldi.

İlçe binasında düzenlenen bayramlaşma organizasyonuna; parti üyelerinin yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP İl Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez, CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Bayramda köy gezileri düzenlediklerini ifade Arıkan, Belediye Meclis Üyelerini ve İlçe Yönetim Kurulu başta olmak üzere bu çalışmaya katılmak isteyen eski ilçe başkanlarını da davet etti. Bayramların ‘halka dokunmak’ için vesile olduğunu belirten Arıkan, ‘halka dokunulmadığı’ sürece halkın kimseyi dikkate almayacağının altını çizdi.

Parti üyelerinin bayramlarını kutlamak üzere kürsüye çıkan CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, yerel ve genel siyasete dair pek çok mesaj verdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, konuşmasına TBMM’den geçen tezkereyi eleştirerek başladı. Buna bağlı olarak AK Parti’nin felakete sürüklediğini vurgulayan Arıkan: “ TBMM’den geçen tezkere; ucu açık, hukuksal sınırları belli olmayan, kim nasıl yorumlarsa ona göre çekip çevireceği ve hukuksal açıdan bir garibedir. Biz bu tezkereyle askerimizi yurt dışına gönderiyoruz. Ama bu tezkerenin nereye kadar geçerli olacağı, neler yapacağı ve kimlerin nasıl kullanacağı belli değildir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi ve başta Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, bir bütün olarak tezkereye karşı durulduğunu ve bunu da haklı gerekçeleriyle birlikte kamuoyuna sunulduğunu belirten Arıkan: “Bizlere düşen görev; bir kez daha bu konuları irdeleyerek oradaki siyasi düşünceleri, oradaki siyasi mesajları, en ücra köşemize kadar bunun yanlışlığını anlatmaktır. Yapmaya çalıştığımız mahalle birim sorumlularının tam da buralarda önemi oluyor. Kendileri partinin sıfatla donatılmış mahalle yönetim kurulları; Salı günleri grup toplantımızı izleyecek, genel politikamızı anlayacak ve bu genel politikaları mahallelerinde ‘abi’ dediğimiz büyüklerine taşıyacaklardır” şeklinde konuştu.

Belediye Meclis Grubu’nun önemine dikkat çeken Arıkan, şu sözleri kaydetti: “Biz bugün yönetim olarak buradayız, 6 ay sonra olmayabiliriz. Bu kürsüden 6 ay sonra bir başka arkadaşım İlçe Başkanı sıfatıyla bizlere günün siyasi durumunu değerlendirebilir. Ama Belediye Meclis Grubumuz, gene burada olacaktır. Yani 5 yıl bu arkadaşlarımız bu partinin, Beykoz Belediye Meclisi’nde ve İBB Meclisi’nde 2 arkadaşımız olmak üzere partimizin temsilcileridir. Bugün örgütte grup konusu konuşuluyorsa tanınmadığındandır. İşte bunu hemen gören, anlayan ve bu eksikliği gidermek amacıyla bu örgüt toplantısını belediye çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı olarak değerlendirdik. Hepinizden rica ediyorum, olabildiğince katılın bu toplantıya”.

Baskın bir seçim olabilir!

Genel Seçim Kampanyasının başladığını söyleyen Arıkan, seçimlerin erkene alınabileceğine vurgu yaptı ve devam etti: “Eğer parlamentoda bir konu böyle Milletvekilleri tarafından dillendiriliyorsa, bunun alt hazırlığı başlamış demektir. Yakında bir önergeyle milletvekilleri, erken seçim kararı alabilir. Onlar 1-2 ay diyorlar ama bize bir baskın seçim olabilir. Hepinizden rica ediyorum: Bu baskın seçime hazır olmalıyız. Biz, 5 ay sonra seçim yapılacakmış gibi örgütlenmeliyiz. Başlattığımız Mahalle Birim Sorumluları seçimini bir an önce bitirmeliyiz”.

2015 Milletvekili Seçimlerinin önemine de değinen Arıkan, adayların yerel örgütler tarafından belirlenmesi gerektiğini belirtti. Arıkan, konuşmasında; “Eğer taban, doğru bildiği bir konuda direnme hakkını yeterince kullanmıyorsa, hiç kimse ona itibar etmez. Önümüzde milletvekili seçimleri var, direnme hakkımızı kullanmalıyız. Biz, önce usulüne uygun olarak yapılması gereken yerlerde uyarılarımızı yapacağız ama mutlak surette bu millet kimi ‘Milletvekili Adayı’ gösterecekse, onu Milletvekili adayı yapmalı. Önseçim yapmalı. Biz mahallelerimizde önseçim yaparak birim sorumlularımızı belirlemeye çalışıyoruz; istiyoruz ki onlar da bu milletvekili seçimlerinde örgütün iradesine müdahil olmasınlar” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR...