Reklam
Reklam
 Meclis bayram sonrası yoğun gündemle başladı!

Meclis bayram sonrası yoğun gündemle başladı!

Beykoz Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısının ilk oturumunu Kurban Bayramı’nın sonrasında gerçekleştirdi.

Beykoz Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısının ilk oturumunu Kurban Bayramı’nın sonrasında gerçekleştirdi.

Toplantı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında yapıldı. CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve yönetim kurulu üyesi Gökhan Taneri Vural da toplantıyı locadan dikkatli bir şekilde takip etti.

Açılış ve yoklamanın ardından gündem dışı söz hakkı alan CHP’li meclis üyesi Aydın Düzgün; “Ülkemiz, yanlış politikalar yüzünden maalesef savaş alanına dönmek üzere. Dün akşam Beykoz’da da ciddi bir gerginlik yaşandı. Bu konuda, tüm siyasi parti yöneticilerinin daha duyarlı ve daha dikkatli olması gerektiğine inanıyorum. Bu durumlarda hiçbir siyasi partinin ön ayak olmasını doğru bulmuyorum” diyerek Güzelce Hisar İlkokulu’nda okuyan öğrencilerin kaldırım sıkıntısı yaşadığına değindi. Düzgün, Yenimahalle’de bulunan Mehmet Emin Pulatkonak İlköğretim Okulu ve çevresindeki insanların mağdur olduğunu da sözlerine ekledi.

Düzgün’ün konuşmasını tamamlamasının ardından söz hakkı alan CHP’li meclis üyesi Cavit Gül de; basında ‘Belediye’de mazot yolsuzluğuna’ dair haberlerin çıktığını söyleyerek, Başkan Çelikbilek’ten konu ile ilgili açıklama yapmasını istedi.

Çelikbilek: Kobani’den misafir ettiklerimiz bir dünya rekorudur!

CHP’li meclis üyeleri Aydın Düzgün ve Cavit Gül’ün sorularını yanıtlayan Başkan Yücel Çelikbilek, ilk olarak Kobani’de yaşanan duruma ilişkin açıklamalar yaptı. Başkan Çelikbilek: “Bir taraftan ‘neden’ bizim dışarıdan müdahale etmediğimizi söylüyorlar; bir taraftan da mecliste tezkereye ‘hayır’ oyu kullanıyorlar. Türkiye, akıllı bir ülke. Türkiye, dışarıdan birilerinin yönettiği bir ülke değil. Biz, o bölge de olanları çok iyi biliyoruz. Türkiye net olarak; ‘O bölgede zulme uğrayan vatandaşlar için belli bir güvenlik bölgesi lazım’ dedi. Tampon bölgesi değil, güvenlik bölgesi. Biz, 1 milyon 800 bin vatandaşı onuruyla ülkemizde ağırlıyoruz. Kobani’den 4 günde 186 bin kişiyi misafir ettik. Bu dünyada rekordur. Turizm şirketi olsa yapamaz bu işi” şeklinde konuştu. Bir diğer konu olan Güzelce Hisar İlkokulu’nun kaldırım sorununu da dikkate alacaklarını belirten Başkan Çelikbilek, bu konuyu başkan yardımcılarına not almasını istedi.

Yenimahalle Mehmet Emin Pulatkonak İlköğretim Okulu çevresinde yaşanan durumu da AK Partili meclis üyesi Nevzat Oral cevapladı. Oral, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okulla ilgili yenileme çalışması olduğunu ifade ederek Beykoz Belediyesi’nin planlarında ise değişikliğe gidilebileceğini ve ama şu an için vatandaşta bir mağduriyet durumu olmadığını söyledi.

Hem suç duyurusunda bulunacağız hem de tazminat!

Başkan Çelikbilek, Cavit Gül’ün de sorusunu yanıtladı. Bu haberi yazanların ‘bilindik kişiler’ olduğunu belirten Başkan Çelikbilek, kimsenin gazına gelinmemesi konusunda herkesi uyardı.

“Bir arkadaşımızın bir eksikliğini tespit ettik. İşine son verildi. Diğerlerinin ise, durumları farklı. Emekli olmaya karar verdiler. Bir arkadaşımızı yolsuzlukla ilgili tespit ettik.  Bunun içinde savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Hem suç duyurusunda bulunacağız hem de tazminat” diye Başkan Çelikbilek, konunun netleşmesinin ardından kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti.

Konuşmaların sonrasında gündemdeki tekliflere geçildi. Tekliflerin, ilgili müdürlüklere havalesinin ardından Başkan Çelikbilek, Belediye Bütçesi görüşmelerinin rahatça olabilmesi açısından bu ayın 3.bileşiminin haftaya değil, ondan sonraki haftaya yapacaklarını belirterek gündemi tamamlayacaklarını söyledi.

 

 

YORUMLAR...