Reklam
Reklam
Beykoz’un duayen gazetecisi artık Beykoz Güncel’de

Beykoz’un duayen gazetecisi artık Beykoz Güncel’de

Beykoz’un duayen gazetecisi Erdal Öztürk yeni yazıları ile artık Beykoz Güncel Haber’de.

Yazılarıyla gündem yaratan Beykoz basınının duayeni Erdal Öztürk, artık okuyucularına Beykoz Güncel Haber’den seslenecek.

Çeşitli gazetelerde 15 yıl boyunca kesintisiz köşe yazarlığı yapan, siyasette ve sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunan Erdal Öztürk artık kalemini Beykoz Güncel Haber okuyucuları için kullanacak.

Yerelden genele birçok konuya değinecek olan Öztürk; bazen iğneleyecek, bazen güldürecek bazen de hüzünlendirecek...

Erdal Öztürk kimdir?

1964 İstanbul doğumlu Erdal Öztürk Fatin Hoca İ.Ö.O ve Ziya Ünsel Ortaokulu’nu bitirdi. Şişecam’ın özel meslek lisesini bitirdikten sonra aynı kuruluşun Paşabahçe fabrikasında çalışmaya başladı. Yine aynı kuruluştan emekli oldu.

Sırasıyla Prestijim, Beykoz Haber ve Dost Beykoz olmak üzere 15 yıldır kesintisiz köşe yazarlığı ve yöneticilik yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 16 yıl aktif siyasette bulunarak, ilçe başkan yardımcılığı ve ilçe sekreterliği görevlerinde bulundu. Ayrıca 2 dönem Beykoz Belediye meclis üyeliği, 1 dönemde Büyükşehir Belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nde insan hakları komisyonunda görev yaptı  Beykoz Belediyesi’nde imar ve şehircilik, hukuk, kültür ve turizm, Avrupa birliği ve dış ilişkiler komisyonlarında görev yaptı.

Yerel radyolarda 4 yıl boyunca müzik, şiir, yarışma ve sohbet programları yaptı. Yazdığı şiirlerin bir bölümünü ’’Son Sabah’’ isimli şiir kitabında yayınladı.

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği BEYMEZ’in kurucu başkanıdır.

Beykozspor, Gümüşsuyuspor ve Beykozlu Doğukaradenizliler Derneği   yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Halen BİSK basın danışmanlığı ve Polis Hizmetleri Derneği yönetim kurulu üyeliğini sürdürüyor. Ayrıca Beykoz Vakfı, Beykoz Kızılay ve Can Simidi Derneği üyesidir.

Evli ve 2 çocuk babası olup Beykoz’un Gümüşsuyu mahallesinde oturmaktadır.

YORUMLAR...