Reklam
Reklam
’Şerife Bacı’ ismi Beykoz’da da yaşatılacak

’Şerife Bacı’ ismi Beykoz’da da yaşatılacak

Beykoz Belediye Meclisi, Kastamonuluların yoğun yaşadığı Beykoz’da ‘Şerife Bacı’ adının bir parka verilmesini gündeme aldı.

Beykoz Belediye Meclis Ekim ayı olağan toplantılarının ikinci oturumunu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında gerçekleştirdi. Meclis Üyeleri, gerçekleşen meclis toplantısının ardından birlikte Türkiye’nin ilki olan ‘Beykoz Kelebek Çiftliği’ni ziyaret etti.

Meclis gündeminde olan konulara geçilmeden önce, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek gündem dışı söz almak isteyenlere çağrıda bulundu.

Bunun üzerine CHP’li meclis üyesi Gülay Demirel, belediyeye yazılı bir önerge sundu. Demirel’in sunduğu önerge de; “İlçemizin sınırları içerisinde bulunan Yenimahalle Bıldırcın Çıkmazı Sokak numara 3 ve 7 arasında kalan bölümde sağlık, can ve mal güvenliğini ciddi bir şekilde tehdit eden atık su kanalı patlaması olup gerekli çalışmaların yapılması için önergemizi Çevre ve Sağlık Komisyonu’na havalesini arz ederim” ifadelerine yer verildi.

‘Şerife Bacı’ ismi Beykoz’da da yaşatılsın

CHP grubundan bir diğer önerge de Meclis Üyesi Yılmaz Işık’tan geldi. İstiklal Savaşı’nda büyük emek vermiş ve sembol Türk anası olan Kastamonulu ‘Şerife Bacı’ adının Beykoz’da bir parka verilmesi talep etti.

Kastamonuluların yoğun yaşadığı Beykoz’da İstiklal Savaşı’nda büyük emek vermiş Kastamonulu ‘Şerife Bacı’ adının bir parka verilmesini isteyen Yılmaz Işık önergesinin başkanlık makamına havale edilmesini talep etti.

Her iki önergenin de oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edilmesinin ardından gündem konularına geçilerek aynı şekilde raporlar da oybirliği ile ilgili komisyonlara havale edildi.

Beykoz Kelebek Çiftliği’ne ziyaret!

Meclis bitiminde AK Partili ve CHP’li meclis üyeleri, Türkiye’nin ilki olan ‘Beykoz Kelebek Çiftliği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Meclis üyelerinin yanı sıra, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan da bu ziyarete eşlik eden isimlerdi.

Türkiye’de ilk kez Beykoz Zerzevatçı Mahallesi’nde açılan ‘Kelebek Çiftliği’ ziyaretinde meclis üyeleri, hem birlikte olmanın mutluluğu ile güzel gün geçirdi hem de 450 kelebek türünün yer aldığı çiftliği gezerek kelebeklerin yaşamlarına dair bilgi edindi.

Öncelikle sinevizyon gösterimi ile kelebeklerin yaşam döngüsü hakkında bilgi alan meclis üyeleri hemen ardından rengarenk kelebeklerin uygun şartlarda yaşadığı çiftliği görme fırsatı edindi.

Kelebeklerin dünyasını keşfeden meclis üyeleri, fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi.

Ziyaretin ardından çiftliğin sahibi olan Doç. Dr. Nafiz Ünlü ve eşi Çiğdem Ünlü’nün de aralarında bulunduğu kare de, meclis üyeleri birlikte objektiflere gülümsedi.

YORUMLAR...