Reklam
’Biz söylemedik’ diyorlarsa, söylenecek söz yoktur!

’Biz söylemedik’ diyorlarsa, söylenecek söz yoktur!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Hisar Kulüp Başkanı Adem Deniz’in kendisi hakkında ‘hakaret etti’ iddiaları üzerine basın toplantısı düzenledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, basında çıkan Anadoluhisarı Spor Kulübü Başkanı Adem Deniz’in kendisi hakkında ‘hakaret etti’ iddiaları üzerine basın toplantısı düzenledi.

Beykoz Belediyesi Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları olan Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu ve Mahmut Gülbasar ile katıldı.

Toplantıya gelmeden önce Anadoluhisarı Kulüp Başkanı Adem Deniz’in basın açıklamasını okuduğunu söyleyen Başkan Çelikbilek: “ ‘Bu beyanı söylemedik’ diyorlarsa bunun üzerine söz söylemek olmaz. Barış ve kardeşlik ortamına ihtiyaç duyulan böyle bir dönemde bende sorumlu bir başkan olarak, onların dediği şekilde kabul ediyorum” diyerek tartışmaya son noktayı koydu.

Belediye olarak gençlerin ve çocukların spor anlamında gelişimini her zaman artan bir değerle önem verdiklerinin altını çizen Başkan Çelikbilek, ilçede yapmış olduğu ve katkı sunduğu birçok spor çalışmasının aslında görevi olmadığını belirterek bunun tamamen içinde olan ‘spor aşkından’ kaynaklandığını vurguladı.

Madem ‘Bu beyanları biz söylemedik’ diyorlar, bende bunu böyle kabul ediyorum!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, pek alışık olmadıkları bir toplantı yaptıklarını dile getirerek toplantı amacının ‘bilgi paylaşımı’ olduğunu ifade etti.  Twitter’ına baktığında, ‘Bu beyanları biz söylemedik’ şeklinde ifadeli bir haber gördüğünü aktaran Başkan Çelikbilek; “Bu doğrudur ya da yanlıştır artık üzerine söylenecek çok söz yok. Biz bu bölgede bir yönetici olduğumuz için bizlere düşen, olayları sükunetle karşılamaktır. Ama yapılan bir eksiklik varsa da cevap vermemek anlamına gelmez. O cevabı biz her platformda, her noktada da istediği kadar ve istediği biçimde verecek hem güce hem de yeteneğe sahibiz. Ama madem kendileri beyanatlarıyla ‘Benim böyle bir sözüm yoktur’ diyorlarsa, diyecek sözüm yoktur. Ben de bunu böyle kabul etmek zorundayım. Bundan sonra insana illa ‘Sen bunu dedin’ demenin bir mantığı da yoktur” dedi.

Hisar Kulübü’nün yanında olduk!

Her dönemde Beykoz’da spor anlamında artan değerle önem verdiklerinin altını çizen Başkan Çelikbilek, Beykoz’da çocuklara yönelik ne kadar aktif olmaları gereken konu varsa hep aktif olmaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Çelikbilek: “Arsa bulma konusunda, bina yapma konusunda, ulaşım konusunda... Daha önce ayni yardımlar yapıyorduk o konuda. Sonra bunu nakdi yardıma çevirdik. Esirgemeden, hizmet anlayışıyla yardımcı olmaya çalıştık. Özellikle Hisar Kulübü’yle ilgili de söylemek istediğim bir kaç şey var.  Tahminen en az 3 yıl önce, Hisar Kulübü’nün yerini, Marmara Üniversitesi’nin girişimleriyle birlikte Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nce yıkılmıştı. Bu yıkım tamamen bizim bilgimizin dışında gerçekleşen bir yıkımdır. Asla biz o yıkımla ilgili en ufak bir bilgimiz yoktu. Arkadaşlar sonra bizlere geldiler, sıkıntılarını ifade ettiler. O zamanlar, sokakta kaldıkları için sıkıntılı bir yerimizi onlar için tahsis ettik. Bugünkü aylık rakamı 4-5 bin liradan aşağı kiraya verme şansınız yoktur. İçerideki çay ocağından onlar ayda 4 bin liraya yakın para kazanıyorlar. Bunu belediyenin imkanlarından kazanmış oluyorlar. Biz oradaki çocuklar için böyle bir yeri tahsis etmekten imtina etmedik hiç. Bunu biz Beykoz’da her kulübe yapmıyoruz ama Hisar düşmüştü ve kendilerini yalnız hissetmemeleri için böyle bir jestte bulunduk” şeklinde konuştu.

Şu anda İstanbul’da en çok sahası olan ilçe Beykoz’dur!

Çayırla ilgili Hisarlılara ve Beykozlulara bir sözlerinin olduğunu söyleyen Başkan Çelikbilek, konu ile ilgili adım attıklarını ancak Marmara Üniversitesi Rektörü değiştiğini ve yeni gelen Rektörün de sözünü tutmadığını ifade etti. Başkan Çelikbilek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapacak bir şey yok, adamların mülkleri… Sizin Belediye Başkanı olmanız, başkalarının mülkü üzerinde söz hakkı vermez size. Ancak anlaşırsanız, nasıl Büyükşehir’e ait olan kısmın bize geçmesini sağladıysak, burada da aynısını yapacaktık. Rektörün başka beklentileri vardı ve gerçekleşmedi. Bizde çayırı yapamadık.  Şmdi, Spor Kulübü Başkanlarının bir eksik anlayışı var: Belediyelerin kendilerine sürekli spor sahası yapıp vermekle yükümlü olduğunu zannederler. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Belediyeler planlarına spor alanları koyarlar ama siz bir ilçe içerisinde ‘mantar biter gibi’ spor kulüpleri kurmaya başlarsanız, bunlara saha yetiştiremezsiniz. Şu anda İstanbul’da en çok sahası olan ilçe Beykoz’dur. Bizden daha çok futbol sahası, kapalı salonu olan bir ilçe bulamazsınız. Bunun için biz Şahinkaya projesini gündeme aldık. Süre uzamasın diye içinde yer alacak spor sahalarının, yüzme havuzunun planlarını kendim yaptırdım ve parasını ben ödedim. Statik ve mekanik projelerinin yapımını ihale ettik, onu da gerçekleştirdim. Ve İl Özel İdaresi’ne teslim ettim. Bütün bunları spora aşık bir belediye başkanı yapar, başkası yapmaz. Şahin Köktürk’ün açık olan yüzme havuzunu kapalıya çevirmek için de biz gayret ettik” dedi.

Hisar bize Yıldırım Beyazıt Han’ın emaneti!

Birçok spor kulübüne de elinden geldiğince yardım etmeye çalıştığını belirten Başkan Çelikbilek, aslında yaptıklarının görevi olmadığı ama sahip çıkmasaydı da bulunan tüm spor kulüplerinin ‘yaprak dökümü’ gibi olabileceğini söyledi. Adem Deniz’in yapmış olduğu basın açıklamasına değinen Başkan Çelikbilek: “Söylemedik diyorsa, söylenecek söz yok. Artık sular duruluyor. Bunun üzerine açıklama yapmayı uygun ve doğru bulmuyorum. Hisar bize Yıldırım Beyazıt Han’ın emaneti. Saygı duymamak ve sahiplenmemek olmaz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çelikbilek, yapmış olduğu basın açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

YORUMLAR...