Reklam
Reklam
Giresunlu meclis üyeleri hemşehrileriyle buluştu

Giresunlu meclis üyeleri hemşehrileriyle buluştu

Beykozlu Giresunlular Derneği, Beykoz belediye meclisinin Giresunlu üyelerini ağırlayarak fikir alışverişinde bulundu.

Beykozlu Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Bayram öncesi yaptığı yönetim kurulu toplantısında Beykozda yaşayan Giresunlu, siyasiler, idareciler, kamu yöneticileri, işadamları ve akademisyenleri dernek merkezinde ağırlama kararı aldı.

Bu karar doğrultusunda da ilk olarak Beykoz Belediye Meclis üyelerini ağırlayarak fikir alışverişinde bulunup hemşehrileriyle hasbihal etti.

Toplantıya Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Başkan Danışmanı Nevzat Oral, Meclis üyeleri Sinan Çıtlak ve Hakkı Emanet katıldı.

Dernek Başkanı Fuat Kuş yaptığı konuşmada derneğin yapacağı etkinlikler konusunda bilgi verdi. Kuş, “Hepimizin malumu bu yıl İslam coğrafyasında yaşanan olumsuzluklardan dolayı Kaymakdonduran ve Çayır festivalini yapamadık. Önümüzdeki günlerde Dernek merkezimizde kemençe kursu, folklor kursu, derneğin üye sayısının artırılması için üye kampanyasının düzezenlenmesi, derneğin arsasının durumunun takip edilmesi ve Şahin Göktürk Kapalı spor salonunda Giresunlular Gecesi yapılması, kültürel etkinlikler ve seminerler düzenlenmesi konusunda derneğimizin çalışmaları devam etmektedir.” dedi.

Salim Öztürk yaptığı konuşmada, önümüzdeki hafta yapılacak belediye meclisi toplantısında Görele belediyesi ile kardeş şehir olunması konusunun belediye meclisinde görüşüleceğini söyledi. Öztürk, belediyeden derneklerin istekleri konusunda sorulan bir soru üzerine “Bizim beykozlu olarak dernekleri ayırt etmemiz mümkün değil, tüm derneklere hizmet vermeye çalışıyoruz. Bize gelen makul isteklere belediyemizin bütçesi oranında katkı sağlamaya önem veriyoruz. Bizim dernek yönetimlerinden ricamız makul isteklerle bize gelmeleridir.” dedi.

Nevzat Oral, “Bize gelen isteklerin hepsine cevap vermemiz mümkün değil. O kadar farklı istekler geliyor ki belediye olarak bizim bu isteklere cevap vermemiz mümkün değil. Gelen farklı isteklere cevap vermediğimizde de bize karşı kırgınlıklar oluşuyor. Unutulmamalıdır ki biz hizmetimizi verirken tüm beykozu gözetmek zorundayız. Bu konularda Beykoz’da yaşayan hemşehrilerimizin birbirine sahip çıkması en büyük umudumuz

Hakkı Emanet, “Hayatımın bana öğrettiği bir şey var ki, hemşehrilerimiz birbirine sahip çıkmak zorunda. Hemşehrilerimizin bu konuda daha bilinçli hareket etmesi bizi mutlu ediyor.”

Sinan Çıtlak, “Biz abilerimizle birlikte hem beykoz’a hem de geçen dönemde oturduğumuz bu koltuktaki hemşehrilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz

Beykoz’da yaşayan giresunluların sorunları konusunda fikir alışverişi ile toplantı sona erdi.

YORUMLAR...