Reklam
Reklam
Yenimahalle’de korkutan yangın

Yenimahalle’de korkutan yangın

Beykoz Yenimahalle ’de, 3 katlı bir binanın çatı katında çıkan yangın, çevrede oturan vatandaşlara korku dolu dakikalar yaşattı.

Alevleri çok sayıda itfaiye ekibi söndürmeye çalışırken, yangın sırasında dumandan etkilenen 18 yaşındaki bir kıza da olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

Yenimahalle Kumru Sokak içerisinde bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında saat 15.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının bildirilmesinden sonra, Kavacık, Beykoz ve Çavuşbaşı İtfaiyesi’nden olay yerine çok sayıda ekip gönderildi. İtfaiye erleri alevleri kısa sürede kontrol altına alarak, diğer binalara sıçramasını önledi.

18 YAŞINDA BİR KIZ DA ETKİLENDİ

Yangın sırasında 18 yaşında bir kız da dumandan etkilendi. Olay yerinde sağlık ekipleri tarafından kontrol edilen kız çocuğunun durumunun iyi olduğu öğrenildi. Vatandaşlar, yangının çatı katında başladığını ileri sürdü. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

YANGINLARDA KASIT İDDİASI

Öte yandan bazı vatandaşlar son zamanlar bölgede peş peşe yangınların çıktığını, yangınların arkasında karanlık kimselerin bulunabileceğini öne sürdü. Cihan kamerasına açıklama yapan mahalle sakini Erol Battal, "İlk önce bizim evimiz yandı. Daha sonra evimizin yanındaki başka bir ev yandı. Son zamanlarda diğer birkaç evde de yangın çıktığını duyduk. Yangınların arkasında bazı soru işaretleri var. Araştırılmasında fayda var. İmar nedeniyle yangınların çıkarılma ihtimali aklımıza geliyor. Biz yetkililerin bunu araştırmasını istiyoruz." dedi. Başka bir vatandaş da, "Mahallemizde ilginç yangınlar çıkıyor. Aklımızda soru işaretleri var. Buraların imara açılacağını duyuyoruz. Bununla ilgili olabilir." şeklinde konuştu.

YORUMLAR...