Reklam
Başkan Çelikbilek’in CHP ziyaretinde gergin anlar!

Başkan Çelikbilek’in CHP ziyaretinde gergin anlar!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle siyasi partilere nezaket ziyaretinde bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ilçede yer alan siyasi partilere nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Yücel Çelikbilek’in nezaket ziyaretinin ilk durağı CHP İlçe Başkanlığı oldu. Yanında Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Hanefi Dilmaç ile ziyaretini gerçekleştiren Başkan Çelikbilek, 29 Ekim dolayısıyla birlik ve beraberlik mesajları verdi.

CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan ile Başkan Yücel Çelikbilek, günün önemine yakışır dostça ve kardeşçe tablo çizmeye oldukça özen gösterdi.

Ancak kısa bir zaman sonra bu tablodan rahatsız olan CHP Gençlik Kollarından bir grup genç; ‘Evimize hırsızları, katilleri sokamazsınız. İstifa ediyoruz’ diyerek üyelik kartlarını Başkan Çelikbilek’in ve Şevket Arıkan’ın önüne kırarak attı. Durumdan oldukça rahatsız olan Arıkan, gerçekleşen olayın Yücel Çelikbilek ile ilgisi olmadığını, dertlerinin başka olduğunu söyledi.

Arıkan: İmar planları için davet edildim!

İlk açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Şevket Arıkan, ilçe başkanlığına yapılan bu anlamlı ziyaretten ötürü oldukça memnun olduğunu dile getirdi. Başkan Çelikbilek’in nezaket ziyaretine CHP Örgütü olarak karşılık vereceklerini belirten Arıkan: “Birbirimizle daha çok buluşmak, sorunlarımızı tartışmak hepimizin asli görevidir. Siyasi farklılıklarımızı kamuoyu karşısında yapacağımız seçim toplantılarında veya etkinliklerinde koyacağız. Ayrı ayrı halktan taleplerimiz olacak. Bu demokrasinin olmazsa olmazıdır. Ben kavgadan uzak durmaya çalışan ve insanlara saygılı olmaya gayret gösteren bir arkadaşınızım” diyerek Başkan Yücel Çelikbilek ile Beykoz siyasetinde hep yarıştıklarını ifade etti ve esprili bir üslupla; “Öyle zannediyorum ki, Yücel Bey yolun sonuna geldi, bundan sonraki yarışı bizim buradaki arkadaşımızın birine devredeceğini zannediyorum“ dedi.

Devletin çimentosu olduklarını vurgulayan Arıkan; “91 yıllık bir partiyiz ve 91 yıl önce bu gece mecliste çok önemli süreçler yaşandı. Sonucunda da, Cumhuriyet ilan edildi. 91 yıldır da bu sistem yaşıyor. Cumhuriyetimizin ilelebet yaşamasını hepimiz diliyoruz” şeklinde konuşmasını sonlandırarak Başkan Yücel Çelikbilek ile yapmış olduğu ikili görüşmeyi örgütün bilgisine açmak istediğini belirtti. Arıkan: “Zaman zaman arkadaşlarımız mecliste konuyu dile getirdiler. Biz Beykoz halkının mutluluğu için siyaset yapan insanlarız. Zaman gelir bu görev bize verilir, zaman gelir bu görev başka partiye verilir. Önemli olan şey, dünyanın her yerinde iktidar vardır. Klan toplumundan, insanlığın yerleşik toplumda yaşadığı bugüne kadar her yerde yönetimler olmuştur. Ancak muhalefet demokrasilerde olmuştur. Muhalefetin de demokrasiye katkısı olacaktır. Gördüğü eksikleri, eleştirileri dile getirecektir. Burada hiç kimsenin farklı düşündüğünü zannetmiyorum. Ben Başkanımızdan rica etmiştim, kendisine çok teşekkür ediyorum. Özellikle imar planları ile ilgili konularda bize sunuş yaptılar. Beni davet ettiler ki, isteseler davet etmeyebilirlerdi. Yanıma iki teknik adam almak istediğimi söyledim, kabul etti. Sonuçta, bir paylaşım oldu ve bunun devamını dilerim” diyerek meclis görüşmelerinin de daha demokratik daha hoşgörülü geçmesini temenni etti.

Çelikbilek: Başkanım bize ne zaman emrederlerse her zaman bilgi aktarırız!

İlçe Başkanı Şevket Arıkan’ın konuşmasının sonrasında sözü alan Başkan Yücel Çelikbilek, 29 Ekim tarihinin iki önemli şeyi beraberinde getirdiğini ifade ederek, hem ülkenin demokrasiye geçtiği yıl hem de CHP’nin doğum yılı olarak kabul edildiğini söyledi. CHP’nin bu ülkeye oldukça yoğun hizmetleri olan bir siyasi parti olduğunu belirten Başkan Çelikbilek; “Zaman zaman her partinin bir itirazları olur. Düşer, yine kalkar ve yine yoluna devam ederler. İnsan hayatında olduğu gibi bunlar siyasi partilerin hayatında da vardır. Ne bizim burada iktidarda olmamız, gelecekte iktidarda olacağımızın garantisini verebilir ne de sizin burada muhalefet yapmanız, gelecekte de böyle olacağı anlamına gelmez. Gelmemesi de lazım. Gelmemesi içinde hepinizin çok ciddi emek vermesi gerekiyor. Emek vermeden toplum kimseye bir şey vermiyor. Bu toplum kimi seçmişse, ben saygı duyarım. Başkanım bize ne zaman emrederlerse her zaman bilgi aktarırız.  Bizim birbirimizin külüne muhtaç olduğunu asla unutmayalım. Hiçbir kardeşimin CHP’ye kullandığı oyu, AK Parti’ye kullananın oyundan daha az değerli değildir” dedi. Mecliste yaşanan bütçe gerginliğine de değinen Başkan Çelikbilek, ölçüyü biraz aştığını ve bundan sonra biraz daha müşfik olacağını söyleyerek kendisine de yakışanın bu olduğunu ifade etti.

İlçe Başkanı Şevket Arıkan ile yapmış olduğu ikili görüşmeden kimsenin bir şey çıkarmaması gerektiğine vurgu yapan Başkan Çelikbilek, herkese kapısının açık olduğunu söyledi. Arıkan’ın; “Yücel Bey yolun sonuna geldi, bundan sonraki yarışı bizim buradaki arkadaşımızın birine devredeceğini zannediyorum” sözlerine aynı esprili üslupla cevaplayan Başkan Çelikbilek: “Doğru söylüyor. Ben belki bundan sonraki dönem olmayabilirim. Ama biz bir fidan diktik. O fidanın büyümesini istiyoruz. Başkanım, 2071’den sonra istediğinizi alabilirsiniz” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Aydın Düzgün ve AK Parti Grup Başkan Vekili Salim Öztürk’te partililere kısa bir selamlama konuşması yaparak ziyaretten ötürü duydukları memnuniyeti aktardı. 

CHP’de gergin anlar!

Her iki Başkanın da birlik ve beraberlik mesajlarından sonra İlçe Başkanı Şevket Arıkan, 3’er kişiye Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e günün anlamına yakışır soru sormasını rica etti. Fakat, bu ziyaretten hoşnut olmayan CHP Gençlik Kollarından bir grup genç; ‘Evimize hırsızları, katilleri sokamazsınız. İstifa ediyoruz’ diyerek üyelik kartlarını Başkan Çelikbilek’in ve Şevket Arıkan’ın önüne kırarak attı. Durumdan oldukça rahatsız olan Arıkan, gerçekleşen olayın Yücel Çelikbilek ile ilgisi olmadığını, dertlerinin başka olduğunu söyledi.

Başkan Yücel Çelikbilek daha sonra hem basının hem de partililerin kendisine yönelttiği soruları samimiyetle cevapladıktan sonra bir sonraki durağı olan AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

YORUMLAR...