Reklam
Yenimahalle Gençlik Derneği’nde buruk başlangıç!

Yenimahalle Gençlik Derneği’nde buruk başlangıç!

Beykoz Yenimahalle’de sosyal bir işe soyunan Murat Uğraş Yenimahalle Gençlik Dayanışma Derneği’ni faaliyete geçirdi.

2014 yerel seçimlerinde muhtar adayı olan Murat Uğraş, Beykoz Yenimahalle’de sosyal bir işe soyunarak Yenimahalle Gençlik Dayanışma Derneği’ni faaliyete geçirdi.

Henüz 7 as üyesi ve 40 genç üyesi bulunan Yenimahalle Gençlik Dayanışma Derneği’nin açılışı, gerek Beykoz protokolü gerekse mahalle sakinlerinden ilgi görmedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başka programda olmasından ötürü katılamazken derneğin açılışına nezaketen çelenk gönderdi.

CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve ilçe yönetimi, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve ilçe yönetimi, Muhtarlar Birliği Dernek Başkanı Hüsnü Kolcu ve bazı mahalle sakinleri açılışa katıldı.

Biz bir el uzattık ama elimizi tutan yok!

Derneğin Başkanı Murat Uğraş, açılıştaki bu sakinliği sitemkar bir şekilde dile getirdi. Sosyal medya üzerinden ve bizzat siyasi isimlere eliyle davetiye verdiğini söyleyen Uğraş: “Gençlere yönelik bir derneği hayata geçirdik fakat gereken ilgiyi bulamadık. Beykoz Kaymakamlığı’na, Milli Eğitim’e, AK Parti’ye, Büyük Birlik Partisi’ne, Saadet Partisi’ne açılışımızı bilgilendirdik. Gelen olmadı. Gençlere önem veriyoruz diyorlar ama yapınca da yanımızda olmuyorlar. Biz logomuzdaki gibi bir el uzattık ama elimizi tutan yok!” dedi.

Özellikle Yenimahalleli olmalarına karşın açılışa katılmayan; CHP meclis üyesi Yılmaz Işık, Belediye Başkan Yardımcısı aynı zamanda AK Parti meclis üyesi olan Muharrem Kaşıtoğlu ve Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci’nin duyarsızlığına üzüldüğünü belirten Uğraş; “Bizim önceliğimiz gençler. Burada yakında bir spor takımı oluşturacağız. Uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan gençlerimizi uzaklaştırmak adına çeşitli etkinlikler üreteceğiz. Bunun yanı sıra mahallemizin sorunlarını da dile getirip çözümler üretmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR...