Reklam
Reklam
Saadet Partisi’nin yeni İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz oldu

Saadet Partisi’nin yeni İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz oldu

Saadet Partisi, Beykoz ilçe başkanı ve yönetimini belirlemek üzere 6. Olağan Kongresi’ni düzenledi.

Saadet Partisi, Beykoz ilçe başkanı ve yönetimini belirlemek üzere 6. Olağan Kongresi’ni düzenledi. Kongrede 2015 seçimlerinin önemine değinilerek, milli görüşün mecliste olması gerektiği sık sık konuşmacılar tarafından vurgulandı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkez’inde düzenlenen kongreye; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Selman Esmerer, İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç, Genel İdare Kurulu Üyesi Temel Akdağoğlu, Beykoz Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak ve parti mensupları katıldı.

Kongrenin Divan Başkanlığını Ahmet Türkcan üstlenirken, Divan Üyeliğini ise Samet Kaya ve Muhammed Kalaycı üstlendi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, 6.Olağan Kongre’nin tüm parti üyelerine hayırlı olmasını temenni etti. Geçmiş 10-15 yıllık dönemde bazı arkadaşların küstürüldüğünü ifade eden Kaçmaz: “Küstürülen bütün arkadaşlardan özür diliyoruz. Partimizin tüm organlarını yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Bu çalışmalarımızı yaparken ihmal ettiğimiz hanımlarımıza ve çocuklarımıza kendilerini ihmal ettiğimiz için özür diliyorum” şeklinde konuştu.

Mali Rapor, Faaliyet Raporu ve Tahmini Bütçe Raporu oylamaya sunularak parti üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Raporların ibrasından sonra kürsüye çıkan İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç; “Yeni yönetime seçilecek olan arkadaşlar, her konuda bir önceki teşkilatın görevini bir ileriye götürmelidir. Bizi diğer siyasi partilerden ayrı tutan en önemli özelliğimiz; biz makam ve mevki için siyaset yapmıyoruz. Göreve talip olan arkadaşlarımızın işleri zor” diyerek kongre sonucunun partiye hayırlı olmasını diledi.

Esmerer: 2015 seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmek zorundayız!

Oruç’un ardından sözü alan Genel İdare Kurulu Üyesi Selman Esmerer ise, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak; “Kritik bir süreçten geçiyoruz. Bütün bölgemiz ateş topu haline geldi. Bu Siyonist bir politika. Siyonistler İslam’a ibadeti yasaklıyor. Müslümanlar birbirini gırtlaklıyor, bir sorumsuz parti Türkiye’yi ateşe atıyor. HDP ülkenin yakılıp yıkılmasını istiyor. Herkes kendi güvenliğini kendi alırsa iç savaş başlar. Devlet ve hükümet uyanık olacak. Bütün İslam dünyası kardeş olmalıdır. Rahmetli Erbakan Hocamızı rahmetle anıyoruz. Kendileri İslam Birliği’ni kurmak için 40 yıl uğraştı. Bizlerin Batı’nın tuzaklarına kapılmaması lazım. Bugün her zamandan daha çok milli görüşe ihtiyaç var. Bunun adı Saadet Partisi’dir. 2015 seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmek zorundayız” dedi.

Akdağoğlu: Milli görüş meclise mutlaka girmelidir!

Genel İdare Kurulu Üyesi Temel Akdağoğlu’ da Necmettin Erbakan’ın 1990 yıllarında bugün olacakları söylediğini vurgulayarak başladığı konuşmasında; “B planları yapanlar Siyonistlerdir. Arkadaşlar ya inanırsınız ya inanmazsınız. 20 yıl önce Refah Partisi’ni kapatarak ülkeyi bölmek istediler. O zamanlar Güneydoğu’yu bir arada tutan milli görüştü. Onlar bu planları yaptılar. Bu planları bozacak olanda milli görüştür. Bugünkü iktidarın şanssızlığı nedir biliyor musunuz? Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milli görüş yok! Çözüm İslam kardeşliği. Bunu önerecek olan da milli görüştür. Yıllardır AK Parti’ye verdiğiniz bu desteğin yanında milli görüşe de destek verin. Artık teröre ‘terör’ diyemiyoruz. Çünkü mecliste muhalefet yok. Milli görüş meclise girmelidir” ifadelerine yer verdi.

Akkiraz: Türkiye’de yanlış din ve ahlak politikaları yapılıyor!

Akdağoğlu’nun konuşmasının ardından bu kez de kürsüye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz çıktı ve: “Biz dünya hayatını dünya için değil, ahiret için yaşayan insanlarız. Bu memlekette şeflik döneminde dinini öğrenmeyen bir toplum vardı. Bu 1969’da Erbakan Hocamız ile değişti. Bu zulüm düzenine karşı milli görüş bayrağını Erbakan Hocamız açtı. Türkiye’de çeşitli siyasi liderler gelmiş, birkaçı müstesna ama Erbakan Hocamızın verdiği mücadelenin üstünlüğü sebebiyle dost ve düşman tarafından takdir edilmiştir. Bizim bu bozuk düzene muhalefetimiz var. Biz milli görüşçüler 20 yıl önce iktidardaydık. Ta ki, 28 Şubat üstümüzden geçti. Biz siyaseti rant aracı değil, kötülüğü isteyenlerin önünü kesmek için yapıyoruz. 13 yıldan beri AK Parti iktidarda. AK Partili arkadaşlarımız inançlı. Başörtüsünü mümkün olduğu kadar çözücüler. Ancak son 13 yıllık iktidarlarında aile hayatı çökmüş, boşalmalar artmış, evliliklerden daha çok boşanma var. Bu Türkiye’de uygulanan yanlış din ve ahlak politikaları yüzündendir. Milli görüş iktidarında geleneksel aile yapısını korumak için kadınların kendi fıtratlarına uygun olarak istihdam edeceğiz. Ekonomide devlet vatandaş borçlu hale gelmiştir. Bu iktidar döneminde Türkiye’nin borçları artmıştır. Beykoz’da 3 fabrika kapandı. 2-B konusu ortada. Tapu alsan ne olacak? İmar yok. Yetkiler belediyeden alındı, Çevre Bakanlığı’na verildi. 2-B’den doğan imar meselesi ne zaman çözümlenecek? Milli görüş iktidarında Beykoz’daki bu fabrikalar yeniden üretim yapacak. Dış politikamız tamamen fiyaskodur. Tamamen Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte hareket etmek demek, büyük İsrail projesine hizmet etmek demektir. Hükümetin bu son dönemde çıkardığı teskere, tamamen Sevr anlaşmasıdır” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Konuşmaların ardından yapmış olduğu çalışmalarından ötürü Eski İlçe Başkanı Burhan Öz’e teşekkür plaketi verildi fakat Öz’ün sağlık sebeplerinden ötürü kongreye katılamamasından plaketi Habib Ketenoğlu kendisine iletmek üzere aldı.

1. liste Şeref Kaçmaz, 2. liste Abdurrahman Yavuz olmak üzere seçime iki liste ile girildi. 2.listede 13 imza sunulmasına rağmen imzalardan birisi delege olmadığından dolayı divan heyeti tarafından kabul edilmedi.

Daha sonra tek listeyle oylamaya geçildi ve Şeref Kaçmaz tekrar İlçe Başkanı olarak belirlendi.

 

 

YORUMLAR...