Reklam
Reklam
UETD’li gençlerin Beykoz ziyareti

UETD’li gençlerin Beykoz ziyareti

UETD Mülheim an Der Ruhr Gençlik Kolları’ndan 26 kişilik bir heyet Beykoz’da incelemelerde bulundu.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Mülheim an Der Ruhr Gençlik Kolları’ndan 26 kişilik bir heyet Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları’nı ziyaret etti. 

Avrupa Türk Demokratlar Birliği Mülheim an Der Ruhr Gençlik Kolları Başkanı  Orhun Şener’in başkanlığında ilçeye gelen heyet 3-8 Kasım 2014 tarihleri arasında ilçemizde ve ülkemizde sosyal kültürel ziyaret gerçekleştirecek ve çeşitli temaslarda bulunacak.

Misafirlerini ağırlamaktan son derece memnuniyet duyduğunu ifade eden ve gençleri son derece sıcak bir şekilde karşılayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek heyete Beykoz hakkında bilgiler verdi ve ilçenin geleceğine dair planlarını anlattı.

Beykoz’un İstanbul’un nadide ve çok özel bir ilçesi olduğunu ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek: “Beykoz İstanbul’un manevi bakımdan zengin bir semti. Doğal güzellikler bakımından yeşilin ve ormanın bol olduğu bir ilçe. 4 bin yıllık tarihi bir geçmişi var. Yuşa (a.s) gibi bir peygamberi bağrında barındırıyor. Biz O’nun misafiriyiz. O ev sahibi. Çünkü bizden çok önce buralara gelip yerleşmiş. Böylesine bir manevi güzelliğe sahip bir ilçede yaşadığımız için çok şanslıyız” dedi. 

Başkan Çelikbilek: “Beykoz’u Turizm Cennetine Dönüştüreceğiz”

İlçenin yaşadığı ekonomik değişimi hakkında da bilgiler veren Başkan Çelikbilek: “Beykoz Cumhuriyet döneminde sanayi kentindiydi. İlçemizde 4 büyük fabrika faaliyet gösteriyordu. Boğaz Kanunu gereği bu fabrikalar kaldırıldı ve bölge ekonomik kayba uğradı. Turizm, sağlık ve eğitim yatırımlarıyla bu açığı kapatmaya çalışıyoruz. 250 bin nüfuslu bir ilçeyiz.  İlçemizde çok nitelikli hastaneler ve üniversiteler kurulmaya başladı. 4 tane üniversitemiz oldu. 5.si yolda. Beykoz’u bir turizm cennetine döndürme niyetimiz var,  öyle bir adım atıyoruz. Kanal Riva projemiz var. Bu bölgede Hollanda’daki gibi bir kanal kuracağız. İlçemizde 2 teleferik inşaatı başlatıyoruz. İnşaallah bir dahaki sefere ilçemize geldiğinizde Karlıtepe’den Sultaniye’ye, Yalıköy’den Yuşa Tepesi’ne inme şansını yakalarsınız” şeklinde konuştu.

Beykoz’un sorunlarını birer birer çözdüklerini vurgulayan Başkan Çelikbilek: “İlçede uzun yıllardır devam eden mülkiyet sorununu çözdük. Bizde vatandaş oturduğu yerin sahibi değildi, imar planları oldukça sıkıntılıydı. Beykoz doğal sit alanı olduğu için hayal ettiğimiz faaliyetleri yapamıyoruz. Bu sorunu da çözmeye çalışıyoruz. Beykoz’u 5 yıl içinde biraz daha farklılaştırıp güzelleştirmek istiyoruz. Türkiye’de olmayan film platolarını Beykoz’da kuracağız. Çok ilgi gören, beğenilen filmler Beykoz markasını taşıyacak, bu ilçemiz için çok büyük zenginlik olacak. Çubuklu-Kanlıca arasında yürüyüş yollarıyla çok özel bir alan ihdas etmeye çalışıyoruz. Spor alanında ilçemiz gelişiyor. Cam sanatının ihyası için yeniden adım attık. Bölgemizde tarihi mesire alanlarıyla doğa ve turizm alanında zenginlik kazanacak” diyerek çok yakında hayata geçecek çalışmaları aktardı.

Ziyarette misafir gençler arasında yer alan ve 22 yaşına giren Müberra Bülbül’ün doğum günü pastası kesilerek kendisine jest yapıldı.  Başkan Çelikbilek misafirine hayırlı ve uzun ömürler diledi.

UETD Avrupa Türk Demokratlar Birliği Gençlik Kolları Başkanı  Orhun Şener de UETD’nin faaliyetleri ve amacı hakkında bilgiler vererek  birliğin siyasi, kültürel ve sosyal faaliyetler yürüttüğünü ve bu amaçla Türkiye’ye sosyal ve kültürel ziyaretler yaptıklarını söyledi.

Başkan Yücel Çelikbilek’e misafirperverliği için teşekkür eden gençler beraberlerinde getirdikleri hediyeleri kendisine takdim etti. Başkan Çelikbilek de gençlere ilçenin logosu olan kalkan balığı şeklinde hazırlanmış seramik duvar tabaklarından hediye etti.

Gençler AK Parti’yi de Ziyaret Etti

Ziyaret sonrası tekne ile Bogaz turu yapan gençler daha sonra Başkan Fatih Sağlam’ın ev sahipliğinde AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Yönetimi ile bir araya geldi.

YORUMLAR...