Reklam
Hızır Yılmaz, yandaş basından okudukları ile konuşuyor!

Hızır Yılmaz, yandaş basından okudukları ile konuşuyor!

Beykoz Belediyesi 6. Dönem CHP Meclis Üyesi Hayrullah Usta, Hızır Yılmaz’ın kendisi için yaptığı eleştiriye sert bir şekilde cevap verdi.

Hızır Yılmaz’ın röportajında yer verdiği ‘Mesela, Hayrullah Usta teşekkür yemeği vermiş. Aslında o yemeği yaparak kendisine haksızlık yapıyor. Kendisine ve Görele halkına bu yemeği vermeliydi. Bu bir teşekkürse, bu yemeği sen Görele halkına ver’ sözlerine 6.dönem Beykoz Belediye Meclis Üyesi Hayrullah Usta’dan sert cevap geldi.

Röportajda kullandığı ifadelere istinaden gazetemizle iletişime geçen Hayrullah Usta, doğma büyüme Görele Köylü olduğunu vurgulayarak ‘Biz yemeği değil, 50 senedir ekmeğimizi Görele halkıyla paylaşıyoruz’ ifadelerini kullandı.

Örgütün içinden gelen birisi olsaydı…

Usta; Hızır Yılmaz’ın hem ilçe başkanlığı hem belediye başkan adaylığı yapmış birisi olduğunu kendisinin ise onun döneminde CHP’de grup başkanvekilliği yapmış bir insan olduğunu söyleyerek; “Seçimlerde kendisinin de röportajda belirttiği gibi o dönemde ilçe başkanı ile anlaşarak hiçbir eski meclis üyesini aday yapmayacaklarını belirtmişler. Kendisinin örgütten gelmediği ve emeğe saygılı olmadığı buradan belli. Hangi yetkiyle böyle karar almışlar? Böyle bir ismin beni eleştirmeye hiç hakkı yok! Ben bunlara rağmen almış olduğum parti terbiyesinden dolayı seçimlerde kanımın son damlasına kadar çalıştım. Ve ispatı da Görele Köyü’nde 300 oy geriden gelerek 650 oy alarak partimizi birinci yaptık. O kendisinin oturduğunu iddia ettiği mahallesinden birinci çıkabildi mi? Beni ona göre eleştirsin. Eğer Hızır Yılmaz samimi olsaydı ya da örgütün tam içinden gelen birisi olsaydı benimle ilgili bu tür açıklamalarda bulunmazdı. Bir kere bu kulaktan duyduğu şeyi bana telefonda sorabilirdi. Öncelikle bu kısmını eleştiriyorum, bana sormalıydı. Çünkü ben bu partide grup başkanvekilliği yapmış bir insanım. Demiş ki, ‘Hayrullah Usta, AK Partililere 2B ile ilgili teşekkür yemeği verdi. Keşke bu yemeği Görele halkına verseydi’. Bu açıklamasına cevap vermek istiyorum. Bir kere Hızır Yılmaz örgütü iyi tanımıyor, tanımadığı içinde beni de iyi tanımıyor. Ben 50 yıldan beri doğma büyüme Görele Mahallesi’nde oturuyorum ve biz 50 senedir bu insanlarla ekmeğimizi paylaşıp yiyoruz. Ayrıca benim bu insanlara yemek ısmarlamama gerek yok. Acısıyla, tatlısıyla ekmeğimizi bu insanlarla bölüşüp yedik. Yemeye de devam ediyoruz. Bu geçmişte Görele’ye yaptığımız hizmetlerde de böyleydi. Okulundan tutun camisine kadar... Biz bu insanlarla yemek vermiyoruz, ekmeğimizi bölüşüp yiyoruz. Bir kere Hızır Yılmaz bunu iyi anlasın” dedi.

Hızır Yılmaz’a tavsiyem, önce Görele eylemini iyi analiz etsin!

O dönem Beykoz’da bütün sivil toplum örgütlerinin ve kitle örgütlerinin uyuduğunu belirten Usta, Görele Köyü’nde kendisinin meclis üyesi ve 2B mağduru olarak 2B ile ilgili öncülük yaptığını, Görele Köyü’nün de Türkiye’de ender rastlanabilecek bir direniş gösterdiğini söyleyerek; “Benim Hızır Yılmaz’a tavsiyem, Görele Köyü’nün duruşunu ve eylemini önünü arkasını iyice bir incelesin. İyi analiz etsin. Biz bu eylemi demokrasi dersi vererek yaptık. Bunu bir kere iyi bir incelesin. Bu eylemimizi, hiçbir siyasi parti çatı altına girmeden yaptık. Böylece hem iktidar hem muhalefet sesimizi duydu. Ve bu sesimizin gereğini her iki tarafta yaptı. Ben o yemeği 6.dönem meclis üyelerine ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’e 2B için teşekkür etmek için düzenlenmedim. Ben teşekkürümü emeği geçen herkese ettim. Bir kere o yemek 2B teşekkür yemeği değildi. 6.dönem meclis üyelerine Mart ayındaki oturumda zaten yemek ısmarlayacağım diye söz vermiştim. Cumhuriyet Köy’de verdiğim yemek kesinlikle teşekkür yemeği değildi. Arkadaşlarla sohbet etme ve bir araya gelme ile ilgiliydi. Biz bu insanlarla iyisiyle kötüsüyle 5 yıl çalıştık. Benim orada konuşmam şuydu, bunu Hızır Yılmaz iyi duysun. Öyle kulaktan duyma şeylerle ve yandaş basından okuduklarıyla olaya bakmasın. Ben orada emeği geçen herkese, CHP’ye, AK Parti’ye, MHP’ye, kimin emeği geçmişse onlara teşekkür ettim. İnsanları bir mağduriyetten kurtardık. Ama bunun da başlangıcı Görele Mahallesi’ydi. Hızır Yılmaz, Görele’deki eylemleri bir ders olarak iyi okusun. Benim yemeğimden sonra ikincisini Kemal Yıldız 2 ay önce verdi. Dün akşamda Hanefi Dilmaç verdi. Artık bu kendi aramızda gelenek oldu. Bir sürü kirli işler var, biz Beykoz’da bir yemek verdik olay oldu. Örgüte ya da Beykoz halkına saygısızlık yapmadık. Ben bu teşekkürün aynısını Mart oturumunda hem CHP grup başkanvekili Akif Hamza Çebi’ye hem de o zamanki AK Parti’nin grup başkanvekiline teşekkür ettim. O zaman bu konuşulmadı. Bu yemekte de aynısı dedim. Hızır Yılmaz benim partilim. Hızır Yılmaz, ilçe başkanlığı ve belediye başkan adaylığı yapmış bir kişi. Böyle bir sıkıntısı varsa, telefon edip bana sorması gerekir. Benim doğuma büyüme Göreleli olduğumu bilmiyor galiba, bilse böyle konuşmaz. Kendisi Beykoz’da oturmadığı için benim nerede oturduğumu bilmez” şeklinde konuştu.

Haber: Burcu Çelik

YORUMLAR...