Reklam
Reklam
Belediye Meclisi’nden Hentbol Takımı’na ödül

Belediye Meclisi’nden Hentbol Takımı’na ödül

Beykoz Belediye Meclisi, Türkiye Hentbol 2. Ligi’ne yükselen Belediye Hentbol Takımına ödül verilmesine karar verdi.
 
Açılış ve yoklamanın ardından bir önceki toplantı tutanağının oylanıp kabul edilmesiyle başlayan Kasım ayı son meclis toplantısında birbirinden önemli kararlara imza atıldı. Kasım ayı son toplantısı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında yapılırken en çok dikkat çeken ise, ‘Beykoz Belediye Spor Kulübü Hentbol Takımına ödül verilmesi hakkındaki Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu raporu’ oldu.
 
Buna göre; Türkiye Hentbol 2. ligine yükselen Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Hentbol Takımına 20 bin TL’lik ödül verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
 
Ordu ili Mesudiye İlçesine Sosyal Tesis ve Çocuk Parkı yapımı, Ardahan Belediyesi Kars Caddesi yolunun yeniden yapılması,  Sağlıklı Yaşam Yürüyüşlerinin başlatılması, Beykoz Kent Konseyi hakkında Kültür ve Turizm Komisyonu raporu ve Serebrenica’ya yapılacak resmi temaslar hakkındaki Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu raporu oy birliği ile meclisten geçti.
 
Son oturumda sadece mükerrer olarak verilmiş sokak ve cadde isimlerinin düzenlenip değiştirilmesi AK Parti Grubu’nun oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi.
 
Gerçekleşen meclis toplantılarında dikkat çeken bir diğer noktada, Beykoz sınırları içerisinde bulunan işyerleri isimlerinin Türkçe olması konusunda çalışma yapılması kararı oldu. Konu ile ilgili mecliste açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Türkiye’de işyerlerinin levhaları anlaşılmayan, manasız, bizim dilimizde yeri olmayan çok farklı kelimelerle ortaya çıkmaya başladı. Bizim isim milliyetçiliği gibi bir derdimiz yok ama anlaşılır, hatırlanabilir ve kolay kabul edilebilir bir isim tabi uluslararası markalar hariç olmak üzere bölgede kullanılan isimlerin Türkçe olması, Türkçe karakter olması noktasında gücümüz var. Buna da komisyonumuz karar verir. Beykoz’da bundan sonra kullanılacak isimler konusunda ne olduğu belli olmayan, abuk sabuk isimlerin konmaması konusunda bir düşüncemiz var” şeklinde konuştu.

YORUMLAR...