Reklam
Reklam
BİSK Beykozlu antrenörler ile buluştu

BİSK Beykozlu antrenörler ile buluştu

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) ile antrenörler fikir alışverişinde bulundu.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) ilçedeki antrenörleri bir araya getirdi. 66 antrenörün katıldığı organizasyonda BİSK Yönetimi ile antrenörler fikir alışverişinde bulundu.

Beykoz Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya Beykoz’da faaliyet gösteren 66 amatör spor kulübünün antrenörleri katıldı.

BİSK Başkanı Abdullah Yümsel etkinliğin ardından yaptığı açıklamada, "Çoktandır kafamızda olan BİSK’i daha geniş kitleler ile buluşturabilme, tanıtabilme kapsamında bu işin emekçileri olan futbol antrenörlerimiz ile son derece nezih bir ortamda bir araya geldik. Biz bu isimleri oldukça önemsiyoruz ve de büyük bir misyon üstlendikleri düşüncesindeyiz. Antrenör-Futbolcu ve aileleri ile birlikte 50-60 bin kişi ile irtibatlı bir özellikleri var. Dolayısı ile yapacağımız etkinliklerde ya da kendilerinin gerçekleştirdikleri projeler ile çok geniş bir kesime mesaj verebilme durumu var." diye konuştu.

Abdullah Yümsel konuşmasına "Toplantıya katılan antrenörlerimle yaşadıkları sorunlar ve çözüm noktalarında ortak bir çalışma yapmak için bir komisyon kurulmasında mutabık kaldık. Değerli akademisyen hocamız Yrd. Doç.Dr. Mehmet Yorulmazlar’ı bu komisyonun başkanlığına seçildi. Güzel ve sonuç alınabilecek bir çalışma yapılacağı düşüncesindeyiz. Antrenörlerimiz Beykoz İlçesinde 7-18 Yaş arasında binlerce çocuğumuz için okul ve aileleri dışında üçüncü bir eğitimci konumunda. Bu sebeple yapacakları çalışmalarda verilecek mesajlar çok önemli. Sportif faaliyetler dışında da kendileri vasıtasıyla çok güzel eğitim verilecek alanların olduğunu düşünüyoruz. BİSK Yönetimi olarak sadece sportif alanlarda değil çok değişik, farklı konularda da çocuk ve gençlerimizi donatılabileceğini düşünüyoruz. Bu kapsamda İlçe Müftülüğü’müz ile bir görüşme gerçekleştireceğiz. Onlardan da katkılar alabiliriz. Bunun dışında topluma mesaj verebilecek her türlü STK ve resmi kurumlarla sıkı diyaloglar kurmak istiyoruz" şeklinde devam etti. 

BİSK Başkanı Abdullah Yümsel Beykoz İlçe futbol Antrenörleri ile gerçekleşen etkinliğin bir başlangıç olduğunu hatırlatırken, "Tabii ki etkinliklerimizi  sadece futbol antrenörlerinden ibaret görmüyoruz. Diğer spor branşlarındaki antrenörlerimizle de ayrı bir programda bir araya geleceğiz. Spor etkinliklerinin diğer katmanları olan hakemlerimiz, saha komiserlerimiz, tesis sorumlularımız, malzemecilerimiz ile de ileriki safhalarda tanışacağız, görüş alışverişlerinde bulunacağız. Çok yararlı çalışmalar gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek gerek bizlerden gerekse de kulüplerimizden kendilerine projelerle gelmelerini istedi, her türlü katkıyı verebileceklerinin mesajını net verdi. Kendisine de spora yaptığı hizmetler ve gösterdiği duyarlılık için çok müteşekkiriz. Dolayısıyla biz sadece antrenman-maç programları arasına sıkıştırılmış bir kulüpçülük anlayışının değişmesi yönünde gayret sarf edeceğiz" şeklinde konuştu. 

YORUMLAR...