Reklam
CHP Beykoz’da olağan üstü kongre kararı

CHP Beykoz’da olağan üstü kongre kararı

CHP Beykoz İlçe Örgütü olağan üstü kongre kararı aldı.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Musa Aksu’nun istifası ile boşalan ilçe başkanlığı için 28 Haziran’da olağan üstü kongre gerçekleştirmişti. Olağan üstü kongrede Şevket Arıkan ilçe başkanı seçilirken 16 kişilik yönetim kurulu üyeleri de çarşaf liste ile adlandırılan yöntem ile belirlenmişti.

Geçen süre içinde zayıf kalmakla eleştirilen Başkan Şevket Arıkan’ın, ilçe binasından çıkmamakla partililerin tepkisini de aldığı biliniyor. En önemlisi de Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile tek başına görüşmeler yapması bardağı taşıran son damlanın olduğu söyleniyor..

Aldığımız bilgilere göre son yapılan yönetim kurulu toplantısında bunun artık bu şekilde gidemeyeceği kararına varılıp yapılan oylamada oy çokluğu ile olağan üstü kongre kararı alındı.

Kongre tarihi ise henüz belli olmadığı gelen bilgiler arasında.

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nde yine hareketli kulislerin başladığı ve bu sefer bölünmeden ziyade tek bir vücut ile çıkmanın hesapları yapıldığı konuşuluyor.

Kendi Yönetim Kurulu tarafından kabul görmeyen ve meclis grubuna hakim olmakta zorlanan Şevket Arıkan’ın kongre de aday olup olmayacağı merak konusu.

Geçtiğimiz kongrede az farkla seçimi kaybeden belediye meclis üyesi ve grup başkan vekili Aydın Düzgün, yine "aday ol" baskılarına direnebilecek mi?

Başarılı bir ilçe başkanı olan Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’ ın olağan üstü kongrede aranılan isim olacak mı?

YORUMLAR...