Reklam
Reklam
Mustafa Gürkan’a ilk tepki hemşerisinden!

Mustafa Gürkan’a ilk tepki hemşerisinden!

Beykozlu Rizeliler Derneği’nin Kurucu Başkanı Sedat Kuvel, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’na aday gösterilen hemşerisi Mustafa Gürkan’a tepki gösterdi.

2002’den bu yana parti içerisinde aktif olan ve 4 sene boyunca da AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yapan Beykozlu Rizeliler Derneği’nin Kurucu Başkanı Sedat Kuvel’in, hemşerisi Mustafa Gürkan’a tepkisi ve Çubuklu’ya astığı pankartla dikkatleri üzerine çekti.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Beykoz İlçe Başkan Adayı gösterilen Mustafa Gürkan’ın teşkilatı toparlayacak bir aday olmadığını ve çok ciddi kırılmaların, parçalanmaların olacağına inandığını söyleyerek karşılarına aday çıkarırız diye Çubuklu’da 11 tane delegesinin kesildiğini belirtti.

Sedat Kuvel, konuşmasında sık sık ‘Bunlar biz dava adamıyız, diyorlar ama bunlar yol adamı. Dava adamı olamazlar!’ ifadelerini kullandı.

Kongre delegesi yapılmaması ve AK Parti Beykoz İlçe Başkan Adayı Mustafa Gürkan’ın İl Başkanlığı tarafından aday gösterilmesi ile ilgili sert açıklamalarda bulunan Sedat Kuvel başlıklar halinde şunları söyledi;

Doğruları söylediğim için benden çekindiler

Bu gücü onlara kim veriyor? Bu Beykoz İlçe Başkanlığı bunların babasının malı mı? Yönetim kurulu üyeliği yapmışım, bana sormamış. Geçmişte 2 tane mahalle başkanım var, bunlara sorulmamış. Ben belediye meclis üyesi aday adayı oldum, 2013 yerel seçimlerinde. Bizi doğal olarak delege yapmaları lazım. 4 yıl yönetim kurulu üyeliğim var, 2002’den beri partinin içerisindeyim. Belediye seçimlerinde SKM’yi tamamen ben yönettim. Benim ciddi emeğim var ama bunların olmasına rağmen beni kestiler. Niye? Benden çekindikleri için. Doğruları söylediğim için. Dürüst olduğum için.

Gürkan teşkilatı toparlayacak bir aday değil

Mustafa Gürkan, Beykoz ilçesinde teşkilatı toparlayacak bir aday değil. Önümüzdeki seçimlerde teşkilatı toparlayacak, saracak yapıda bir insan değil. Yani yapısı, fıtratı gereği onu sarabilecek kapasitede değil.

Arkasındaki bazı güçlerin desteği var

Çok ciddi kırılmaların, parçalanmaların olacağına inanıyorum. Bana söz hakkı vermeyen insan, yani hükümdarlık yapıyor, böyle bir dünya yok ya! Arkasındaki bazı güçlerin desteği ile bu nefesi aldırıyorlar, yoksa bunlara bu nefesi aldırmayız biz.

Verdiğim 12 yıllık mücadeleyi, 0’a indirmişler

Gerçekten çok emek verdim. Hiçbir zaman adam satmadım. Dava arkadaşı dediğimiz, inandığımız, ülkemizin ve Beykoz’umuzun çıkarları, menfaatleri dışına çıkıp da bizi saf dışı bıraktıkları için çok kızıyorum. Benim en büyük serzenişim bu. Kendime yediremiyorum, partiye bu kadar emek vermiş birisi olarak. Verdiğim 12 yıllık mücadeleyi, 0’a indirmişler!

İki üç kişiyle Beykoz’da siyaset olmaz

Partili arkadaşlarının hakkını savunmayanlara bütün haklarım haram olsun diyen  Kuvel sözlerini şöyle sürdürdü; “ Ülkemizde iyi bir muhalefet olmadığından parti içindeki eleştiri yapanları düşman olarak görmesinler. Doğru yaptıklarına inandıkları çok yanlışlar var. Teşkilata söz hakki verilsin, iki üç kişiyle Beykoz’da siyaset olmaz. Beykoz’un bir iki delisi varsa üç dört tanede akıllısı vardır. Bu millet aptal değil her şey den haberdarlar. Bir patlarsa kimse kimseyi kurtaramaz.”

“Elif” gibi insanlarla ancak bu teşkilatın hakları korunur

Sedat Kuvel son olarak  “Dün partimizin 1  numarasıyla 100 numarasına ağza alınmayan sözler söyleyenler şimdi onlara uşaklık ediyor.  Böyle siyaset olmaz. Adam gibi herkesin hakkını savunacak “Elif” gibi insanlarla ancak bu teşkilatın hakları korunur, yoksa çakallara yem olunur. Bunlar dava adamıyız diyorlar ama bunlardan yol adamı olur. Yola çıktıklarıyla, yolda bulduklarını değişiyorlarsa; demek ki bunlar yol adamı. “ sözleri ile tepkisini dile getirdi.

Karşılarına aday çıkarırız diye delegemi kesti

Çubuklu Mahallesi’nin ortasına ‘AK Parti İlçe Başkanlığının delege seçimlerinde Çubuklu halkına yapmış olduğu adaletsizlik’ başlıklı bir pankart asan Kuvel şunları söyledi; Beykoz’un en büyük mahallesi Çubuklu biliyorsunuz. En çok delegede bizim mahallemizde var. Beykoz AK Parti İlçe Başkanlığı bizden çekindiği için karşılarına aday çıkarırız diye benim 11 tane delegemi kesti. Yani Çubuklu halkının 11 tane delegesini kesip, dışarıdan insanlar getirmişler. Çubuklu’ya güvenmeyen insan, Çubuklulu bu ilçeye nasıl güvensin? Bunlar biz dava adamıyız, diyorlar ama bunlar yol adamı. Dava adamı olamazlar! Bunlar yola çıktıkları adamı, yolda bulduklarıyla değişiyorlar.

YORUMLAR...