Reklam
Reklam
Hızır Yılmaz ilçe başkanlığı ile ilgili kararını açıkladı!

Hızır Yılmaz ilçe başkanlığı ile ilgili kararını açıkladı!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz ilçe başkanlığı ile ilgili kararını açıkladı.

2013 yerel seçimlerinde CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Hızır Yılmaz, Erdal Öztürk ile yapmış olduğu röportajda bulunduğu açıklamalardan ötürü dikkatleri üzerine çekti.

‘AK Parti seçimlerde para dağıttı’ iddiası üzerine AK Parti tarafından hakaret olarak yorumlanmış ve bu durum karşısında Hızır Yılmaz’ın Beykoz halkından özür dilemesi gerektiği söylenmişti. Bu konulara açıklık getiren Yılmaz CHP İlçe kongresi ile ilgili de konuştu.

AK Parti Beykoz’da seçimi almak için tüm enstrümanlarını para dağıtmak dahil kullandığını söyleyen Yılmaz; “Yardım demiyorum, seçime giderken yoksul yurttaşlara para vermek bir yardım değildir. Oy alma beklentisiyle yapılmış sayarım. Zaten seçim yasakları içerisindedir. Seçime giderken siz yoksullara para da dağıtamazsınız. Ama ben Beykoz’da para dahil, baskı, 2B arazileri üzerinde özel proje alanları ilgili baskı dahil bütün enstrümanlarını AKP kullanmıştır, dedim. Asla ve asla Çavuşbaşı’nda veya isim zikrederek bir mahalleye, bir kişiye, bir gruba para dağıtıldı demedim” şeklinde konuyu açıklarken, Adem Sefer’in ‘Eğer çatıdan yaptıysa yükseklik sarhoşluğundan dili sürçmüş olabilir. Yok bunları hakikaten inanarak söylemişse kendisinin bir psikoloğa görünmesini tavsiye ederim’ söylemlerine de aynı üslupla cevap verdi. ‘ Adem Sefer, bu çatıyı olayını çok dillendiriyor. Zannederim, Sayın Adem Sefer’in bilinç altında bir çatı fobisi vardır. Bilemem belki küçükken çatıdan düştü, aklı çatıda kaldı’ dedi.

Konu ile hiç ilgisi olmadığı halde konuşan İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Gürkan’ı da bu vesile tanımış olduklarını belirten Yılmaz; “Mustafa Gürkan, AKP ilçe başkanlığına aday. Bana sataşarak şansını yükseltmeye çalışıyor. O yerel gazetenin adayı herhalde Mustafa Gürkan ki, muhataplara soru sorarken ilgisiz arkadaşımıza da soru sordu. Onu öne çıkarmaya çalıştı. Bana cevap vermekle şansı yükselecekse ona da böyle bir katkım olmuş olsun” şeklinde konuştu.

Hodri Meydan! diyen Hızır Yılmaz, AK Parti yetkililerini televizyona çağırarak para dağıtılma mevzusunu kanıtlayabileceğini ifade etti. Yeni bir iddia daha ortaya koyan Yılmaz; “Seçim öncesi dağıtılan paraların bir kısmı Beykoz Belediyesi’nin bütçesinden mi çıktı, Anakent Belediyesi’nin bütçesinden mi çıktı, Anakent Belediyesi’nin bütçesinden çıktıysa o dağıttığınız parayı Beykoz’daki derneklere dağıtılsın diye mi size gönderdiler?” sorularını karşı tarafa yöneltti.

İlçe başkanlığına aday değilim!

Son olarak CHP’nin kongre dönemine ilişkin düşüncelerini anlatan Hızır Yılmaz sözlerini şöyle sonlandırdı. "CHP’de kongre delegeleri bir yönetim seçti. Bazı yönetim kurulu üyelerimiz, örgütün kendilerinden beklediklerine cevap vermediklerini düşündüklerinden partinin gerçek sahibine gitmeyi uygun görmüşlerdir. Örgüt gereğini yapar, yeni yönetimi seçer. CHP Beykoz’da muhalefet görevini en iyi şekilde sürdürür. İnanıyorum ki, seçilecek yönetim 2015 seçimlerinde Beykoz’da alacağı oylarla CHP iktidarına katkı sağlayacaktır. Ben ilçe başkanlığına aday değilim, ben ilçe başkanlığını yaptım. Beykoz’da dönüp dönüp eski başkanlara sıra geliyorsa, partili arkadaşlarıma hakaret sayarım. Beykoz’da ilçe başkanlığını benden iyi yapacak arkadaşlarım vardır. "

YORUMLAR...