Reklam
Reklam
Türkiye Binicilik Şampiyonu Göllü Köyü’nden

Türkiye Binicilik Şampiyonu Göllü Köyü’nden

Beykoz Göllü Köyü sakinlerinden Cem Kayacan, Cumhuriyet Kupası Binicilik Engel Atlama Yarışması’nın şampiyonu oldu.

İzmir’de düzenlenen Cumhuriyet Kupası Binicilik Engel Atlama Yarışması’nda “Abner” adlı atıyla birinci olan Cem Kayacan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti. 

Beykoz Göllü Köyü sakinlerinden Cem Kayacan, yarışmada 32 rakibini geride bırakarak 81.76 saniyelik derecesiyle şampiyonluğu göğüsledi. Yetenekli sporcu Başkan Yücel Çelikbilek’i ziyaret ederek şampiyonluk sevincini paylaştı.

Kayacan’ı tebrik eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kendisini altın ile ödüllendirdi. Cem Kayacan binicilik sporunun Türkiye’de geleceği parlak bir spor dalı olduğunu ifade ederek adını yeni şampiyonluklara yazdırmak istediğini belirtti. 

Genç sporcuya ziyaretinde Göllü Spor Kulübü Başkanı da olan babası C.Haluk Kayacan, Annesi Esen Kayacan, Kulüp Yöneticileri Asım Özdemir, Ahmet Özdeniz ve Turgut Yılmaz eşlik etti.

Binicilik Sporuna erken yaşlarda başlayan Cem Kayacan için 2013 yılı başarılarla dolu bir yıl olarak geçti. İlk olarak geçen Ağustos Ayı sonunda Kemer Golf-Country tesislerinde gerçekleşen Engel Atlama Türkiye Şampiyonası’nda Genç Yetişkinler Kategorisinde mücadele eden sporcu Abner adlı atı ile birincilik elde etti. Ardından Binicilik Milli Takımı ile Balkan Engel Atlama Şampiyonası’na iştirak eden Cem Kayacan aynı atıyla bu kez de Balkan Şampiyonluğu’nu kazandı.

Kulüp Başkanı Haluk Kayacan Başkan Çelikbilek’e ziyarette tahta işlemeli bir binicilik figürü sunarken, Başkan Çelikbilek, Cem Kayacan’dan  Binicilik Sporu ve kendisinin bu spordaki faaliyetleri ile ilgili bilgiler aldı. İlçede bu tür başarılar elde eden sporcuları daima teşvik ettiklerini ve sembolik bir altın ödülü sunduklarını hatırlatan Başkan Çelikbilek hediyesini takdim etti.

Göllü Köyü Spor Kulübü Başkanı ziyarette C.Haluk Kayacan, Beykoz Belediyesi’nin Riva Kanal Projesi’yle yakından ilgilendiklerini söylerken, "Bu projenin tamamlanmasıyla bizler de değişik spor branşlarını bünyemize dâhil edeceğiz" dedi.

Başkan Çelikbilek ise Riva Projesinin kendileri açısından bir prestij projesi olduğunu ve tamamlandığı anda çok farklı bir bölge profilinin ortaya çıkacağını söyledi.

 

YORUMLAR...