Reklam
Soğuk havaya rağmen Beykozlular hamsiye koştu!

Soğuk havaya rağmen Beykozlular hamsiye koştu!

2. Hamsi Şenliği’nde soğuk ve yağmurlu havaya aldırmayan Beykozlular, hamsi yemek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Hamsi Şenliği, oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Binlerce Beykozlu, soğuk ve yağmurlu havaya aldırmadan hamsiye koştu.

Hava şartının olumsuzluğuna rağmen hamsi yiyebilmek için evlerinden çıkan Beykozlular, uzun kuyruklar oluşturdu. 5 ton hamsi ekmek arasında 10 bin vatandaşı ağırladı.

Hamsi Şenliği’ne vatandaş tarafından ilgi oldukça büyük olurken; Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve STK temsilcileri de şenlikte yerini aldı.

Doğu Karadenizliler Derneği’nin halk oyunu ekibi sahne performansı ile Beykozluları hareketlendirirken, Karadeniz’in sevilen sanatçısı Cimilli İbo’nun türküleriyle sahneyi alması herkesi daha da coşturdu.

Soğuk havada halk, türküler eşliğinde horon teperek ısındı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de elleriyle vatandaşlara hamsi ikramında bulunarak; “Geçen yıl üç ton hamsi dağıtmıştık, yetmemişti. Bu yıl beş ton dağıtıyoruz, yine yetmedi. Gelecek yıl 10 ton hamsi ikramında bulunacağız. Beykoz Karadenizli vatandaşlarımızın yoğun olduğu bir ilçe ama 81 ilden her vatandaşımız bugün Hamsi Şenliği’ne geldi. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bu tür etkinlikler birer vesiledir. Hamsi yemek için çocuklarıyla birlikte gelen aileler var. Sloganımız, Beykozlular hamsisiz kalmasın!” şeklinde konuştu.

Hamsi Şenliği, akşam saatlerine kadar coşkulu bir şekilde devam etti.

YORUMLAR...