Reklam
Reklam
Başarısız bir ilçe başkanı değilim, TEKRAR ADAYIM!

Başarısız bir ilçe başkanı değilim, TEKRAR ADAYIM!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan,  olağanüstü kongre öncesi önemli açıklamalar yaptı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, CHP’nin 7 Aralık günü gerçekleşecek olan olağan üstü kongre sürecini yerel basın mensupları ile paylaştı.

Başarısız bir ilçe başkanı olmadığının altını çizen Arıkan, istifa et çağrılarına kulağını kapadığını ve ilçe başkanlığı görevini kongreden aldığını belirterek gerektiği durumda sadece kongrede bu görevi bırakacağını söyledi.

Seyit Usta ile görüşmeleri neticesinde, Seyit Usta’nın kongrede aday olmayacağını ifade eden Arıkan, kongrenin 7 Aralık 2014 tarihinde Çubuklu Kenan Başaran Düğün Salonu’nda yapılacak olan ilçe kongresine ilçe başkanı adayı olarak katılacağını açıkladı.

En büyük gerekçeleri, belediye başkanı ile görüşmüş olmam!

Yönetim anlayışımızda farklılıklar var diyen İlçe Başkanı Şevket Arıkan, kendisine göre yönetimin üretmediğini ifade ederek; “Üretmeyen bir yönetimle seçime gitmek başarı sağlamaz. Partide üretim yoksa hiçbir şey yokmuş gibi davranamayız. O zaman yeni bir talep ortaya gelir. Benimle birlikte yapamadıklarının arkadaşlarımın net tavırları var. Öyle olunca uzlaşmazsızlık çıkıyor. Bu uzlaşmazsızlığın çözüm biçimi, birlikte çalışma imkanınız yoksa bunu bir ortaklığa benzetirsek, bu ortaklığı sonlandırmak lazım. Yoksa bir tacir olarak düşünürsek iflasa gidersiniz. Benim bazı tavırlarıma karşılık onlarda basın aracılığı ile dile getiriyorlar. En büyük gerekçeleri, belediye başkanı ile görüşmüş olmam. Bende kendilerine ve bütün Beykozlulara diyorum ki, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe başkanı kim olursa olsun Beykoz’un belediye başkanıyla ister tek başına, ister yanında bir kişiyle, isterse heyetler halinde görüşür, görüşmelidir. Bu sadece belediye başkanıyla değil, kaymakamla da, emniyetle de hepsiyle görüşebilmelidir. Bunlar asla eleştiri konusu olmaz. Ancak ilçe başkanına şunu sorabilirsin: ‘Niye görüştün?’ İlçe başkanı ne görüştüğünü namusluca açıklamalıdır. Ben bunu yaptım. Bende sorun yok. Sorun arkadaşlarım da. Ben kendileri ile çalışmak istediğimi, bu kongrenin zamanlamasının yanlış olduğunu, 5 ay önce olağan üstü bir kongre ile göreve gelen bir yönetimin 5 ay sonra yeniden olağan üstü bir kongreyle yeniden görev tazelemeye gitmesinin anlaşılabilir olmasında sıkıntı var” şeklinde konuştu.

Ben siyasette kongreden başka patron tanımıyorum!

“Yönetim kurulunda çarşaf liste nedeniyle karşı listelerden gelen yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımın benim istifamı istediği doğrudur” diyen Arıkan, bu durumu gündeme alarak görüşmeye açtığını ifade etti. İstifa etme taleplerini reddettiğini söyleyen Arıkan; “Bana görevi yönetim kurulu üyeleri vermedi, kongre verdi. Benim istifam gerekirse, ben görevi aldığım yere iade ederim. O nedenle istifa etmeyeceğim, ancak Şevket Arıkan dokunulmaz değildir. Benim görüşeceğim yer, kongredir. Ben siyasette patron tanımıyorum. Kongreden başka! Ben bu partide kavganın tarafı olmak istemiyorum. Ben bu partide; parti geçmişimi, yaşımı ve sorumluluklarımı dikkate alarak çözümün parçası olmak ve bu partinin önünde asla sorun olmamak gibi bir misyonum var. Ben isterdim ki, Şevket Arıkan’ı istifaya davet eden yapı kendi içerisinden olgun, yetişmiş, bu işi ben yapabilirim diyen bir unsur çıkmalıydı. Doğru olan buydu” dedi.

7 Aralık’ta tekrar adayım!

Arıkan, partide bir tıkanmışlığın olduğunu ifade ederek, bu tıkanmışlığın çözümü noktasında kongreye gidilmesi gerektiğini söyledi. İlçe başkanı olarak aktif bir şekilde her gün ilçede ya da saha olduğunu belirten Arıkan; “7 Aralık 2014 tarihinde Çubuklu Kenan Başaran Düğün Salonu’nda yapılacak olan ilçe kongresine ilçe başkanı adayı olarak katılacağım.  Bu konuda iradem tamdır. Kendimi başarısız bir ilçe başkanı olarak görmüyorum. Ben hep profesyonel anlayışla partimde oldum ve partimin olması gereken her yerinde oldum. Delegeler üstüne düşeni her zamanki gibi yapacaktır. Ortak aklın yanılmayacağını düşünüyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. 

YORUMLAR...