Reklam
Reklam
Beykoz Eyvah Grubu’ndan çok konuşulacak hamsi şenliği!

Beykoz Eyvah Grubu’ndan çok konuşulacak hamsi şenliği!

Beykoz’da STK anlayışına, farklılık kazandırmak amacıyla kısa süre önce kurulan Beykoz Eyvah Grubu Derneği düzenlediği hamsi şenliğiyle ses getirmeyi başardı. 

Beykoz Eyvah Grubu Derneği, Geleneksel Hamsi Şenliği’nin ilkini büyük bir kalabalıkla gerçekleştirdi.

Pasha Garden Restoran’da düzenlenen ve soğuk havaya rağmen çok sayıda Beykozlunun katıldığı hamsi şenliğinde dernek yönetimini ve misafirlerini; Beykoz’da faaliyet gösteren çeşitli yöre derneklerinin başkanları, bazı mahalle muhtarları ve belediye meclis üyeleri ile Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’da yalnız bırakmadı.

Dernek Başkanı Yılmaz Güzeci ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Beykozlular, şenlikte ikram edilen hamsileri afiyetle yerken kemençe eşliğinde horon oynadılar.

Açılış konuşmasını yapan Sedat Ali Emanet katılan misafirlere hoşgeldiniz derken yönetim kurulu üyelerinden Suphi Erdağı ise, Beykoz Eyvah Grubu Derneği ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Çok uzun zamandır arkadaşlıkları olan bir grup Beykozlunun bir araya gelerek kurdukları derneğin amacının Beykoz’da birlikteliği sağlayarak Beykoz’a ve Beykoz insanına faydalı işleri gerçekleştirmek olduğunu söyledi. Dernek olarak siyasetten uzak duracaklarını ifade eden Erdağı, yapacak oldukları faaliyet planlarından da bahsetti. Beykoz’da bir kan bankası havuzu oluşturma çalışması yaptıklarını belirten Suphi Erdağı, dernek olarak kadınlara, çocuk ve gençlere yönelik eğitim çalışmalarında, sosyal sorumluluk projelerinde ve Beykoz’u ülke genelinde model alınacak projelerle temsil edecek çalışmalarda bulunacaklarını söyledi. 

Daha sonra yakında ‘Devlet Sanatçısı’ ünvanını alacak olan Beykoz Eyvah Grubu Derneği Kurucu Başkanı Yılmaz Güzeci misafirlere hoşgeldiniz konuşması yaparak sözü Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’a verdi. Kaymakam Süleyman Erdoğan ise, hamsi şenliğine katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında; STK’ların önemine vurgu yaparken Kaymakamlık olarak derneklerin her zaman yanlarında olduklarını, onlara çalışmalarında kılavuzluk yaptıklarını belirtti. Beykoz’da özellikle çocukların ve gençlerin sokaktan kurtulmaları konusunda yapılacak faaliyetlere ihtiyaç olduğunu da aktaran Süleyman Erdoğan, bu sorunun çözümü için yapılacak olan çalışmaların ivedilikle hayata geçirilmesi için katkı sunacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından kemençe eşliğinde Karadeniz şarkıları söylenirken, davetliler yağan yağmura rağmen horon oynamanın keyfini çıkardı. 

YORUMLAR...