Reklam
Reklam
Mahir Taştan’dan Öğretmenler Günü’nde anlamlı ziyaret!

Mahir Taştan’dan Öğretmenler Günü’nde anlamlı ziyaret!

CHP Beykoz İlçe Sekreteri Mahir Taştan, Öğretmenler Günü’nde Alibahadır  İlköğretim Okulu’na anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Sekreteri Mahir Taştan, rahmetli babası Mehmet Taştan’ın görev aldığı Alibahadır İlköğretim Okulu’nu Öğretmenler Günü dolayısı ile ziyaret etti.

Alibahadır İlköğretim Okulu’na yapılan ziyarette CHP İlçe Sekreteri Mahir Taştan’a; annesi Şuküfe Taştan, abisi Bülent Taştan ve CHP meclis üyesi Cavit Gül eşlik etti.

36 yıllık öğretmen olan rahmetli babası adına böyle bir ziyaret gerçekleştirmeyi uygun gören Mahir Taştan, okul öğretmenlerine ve öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi. Ayrıca Taştan, okulun eksiklerini gidermeye yönelikte çalışmalar yapacaklarını belirterek CHP olarak da okulun yanında olduklarını vurguladı.

Ziyaretten son derece memnun olan Okul Müdürü Beytullah Akkurt ise, okulun şehir merkezine uzak olmasından ötürü bazı hizmetlerden eksik kaldığını ifade ederek; “4 yıldır bu okuldayım. Henüz böyle bir ziyaret olmadı. Bugün burada hatırlanmak çok güzel bir duygu. Okulumuzda tabii ki bazı eksiklerimiz var. Okulumuzun sıkıntıları arasında en önemlisi öğretmen sıkıntısı. Burası ilk açıldığında 200 küsür öğrenci vardı. Şimdi yaklaşık 82 öğrencimiz var. En az 14 öğretmen gerekirken, 4 öğretmen ile eğitim yapıyoruz. Öğretmen sorunumuz, ücretli öğretmen göndererek olmuyor. Öğretmen konusunda sıkıntı yaşayınca velilerimizde dolayısıyla bu okulu tercih etmiyorlar” dedi.

Okul sonrasında Mahir Taştan, Alibahadır Köyü’nde bulunan babasının mezarlığını ziyaret etti. 

YORUMLAR...