Reklam
Reklam
Hava muhalefeti, hizmeti engelleyemiyor!

Hava muhalefeti, hizmeti engelleyemiyor!

Soğuksu Mahallesi’nde uygulanana ‘Anında Hizmet’ programını sadece Beykoz Güncel Haber takip etti.

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Anında Hizmet’ programı bu kez de Soğuksu Mahallesi’nde uygulandı.

Beykoz Belediyesi, Başkan Yücel Çelikbilek’in önderliğinde hizmetlerini halkın ayağına getirmeye devam ediyor.

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ve sırasıyla Beykoz’un tüm mahallerinde uygulanan ‘Anında Hizmet’ programı, mahallenin sorunlarına yerinde ve hemen çözümler üretiyor. Yerinde çözümlerin üretildiği mahalle bu kez de Soğuksu Mahallesi oldu.

Sadece Beykoz Güncel Haber’in sabah saatlerinden itibaren takip ettiği program, hava şartlarının olumsuzluğundan etkilense de Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Mahmut Gülbasar ve Salim Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, belediye meclis üyeleri ve belediye ekipleri yağmur, çamur dinlemeden mahallenin yolunu tuttu.

Muhtarlık ve Belediye el ele!

Soğuksu’da bulunan bir kahvehanede buluşan ekip, Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu’nun gelişiyle mahallenin sorunlarına eğildi.

Soğuksu Mahallesi’nin önemli bir mahalle olduğuna değinen Aydınoğlu, halktan gelen sorunları Başkan Yücel Çelikbilek ile paylaştı.

Sorunları büyük bir önem ve dikkatle dinlediği gözlemlenen Başkan Yücel Çelikbilek, belediyede bölümden sorumlu müdürlere notları aldırarak sorunların uygun bir şekilde çözüme ulaştırılmasını istedi.

Kahvehanede otururken bir vatandaş Başkan Yücel Çelikbilek’e, mahallede nakliye işi ile uğraşan 3-4 kişi olduklarını ve araçlarını koyacak yer bulamadıkları için ceza aldıklarını ifade ederek Başkan Çelikbilek’ten araçları için Soğuksu Parkı’nın oradan yer rica etti. Başkan Çelikbilek ise, konunun mahalle sakinlerini ilgilendirdiğini belirterek; “Muhtarınızla konuşun uygun bir yer varsa size verebilir. Park olan yere sizin aracınızı koymanız iyi değil. Sonuçta insanlar yürüyor. Allah korusun çocuklar var, kaza olabilir” şeklinde durumu açıkladı.

Ardından hemen telefonu çalan Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu’da bir vatandaşın kendisini aradığını söyleyerek, Köşk yolu üzerindeki bir erik ağacının dallarının yola sarkmış ve düşmek üzere olduğunu ifade etti. Bunun üzerine Başkan Yücel Çelikbilek, belediye ekiplerini adrese yönlendirdi.

Tırların ve kamyonların geçmesinden ötürü Soğuksu Meydanı’ndaki yolun çökmesi, seçim zamanlarında afişlerin asılmasından ötürü hasar gören sokak aydınlatmaları ve yol kenarındaki kırılmış korkuluklarda gündeme getirildi ve çözümler üretilmeye çalışıldı.

Ayrıca Yücel Çelikbilek Sokak ile Akkiraz Çıkmazı arasında yol yapımına başlandı. Bu hafta yolun kotunu ayarlanıp beton atacak olan ekipler sokağa bir de merdiven yapacak.

Ede Sokak’ın altındaki açık dere de Anında Hizmet’le temizlendi. Yoldaki moloz ve akan topraklar alınarak yağışların neden olduğu çamur ve kötü görüntü giderildi.

En önemlisi gün boyu süren Soğuksu Mahallesi ilçe sakinlerine yönelik ücretsiz göz kontrol, tansiyon, işitme testi, kemik yoğunluğu, açlık kan şekeri, kolesterol, kan basıncı gibi ölçümleri yaparak koruyucu hekimlik hizmeti de verildi.

Necati Ak’a özel ziyaret!

Soğuksu’da bulunan esnafları da gezmeyi ihmal etmeyen Başkan Çelikbilek, girdiği bir kahvehanede vatandaşlarla ve belediye ekipleriyle birlikte kahvaltı yaptı. AK Parti Eski Meclis Üyesi Necati Ak’ı da eczanesinde ziyaret eden Başkan Çelikbilek, Ak’la kısa süreli dostane sohbet etti.

Başkan Çelikbilek’in ziyaretler sırasında halkla son derece samimi ve doğal iletişim kurması dikkatlerden kaçmadı.

 

 

YORUMLAR...