Reklam
Beykozlu minikler, göz muayenesinden geçti!

Beykozlu minikler, göz muayenesinden geçti!

TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi ile Zeugma Lions Kulübü üyeleri, Beykozlu ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin göz muayenelerini gerçekleştirdi.

Sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin en güzel örneklerinden biri geçtiğimiz günlerde yaşandı. TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi ile Zeugma Lions Kulübü Üyeleri, Beykozlu ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin göz muayenelerini gerçekleştirdi.

TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi ve Lions kuruluşları ülkemizin geleceği minik öğrenciler için özel bir sağlık etkinliği düzenledi. Birinci sınıf öğrencileri Dünya Göz Hastanesi’nde tek tek göz muayenesinden geçti.

Başlarında sınıf öğretmenleri ve istekli olan velilerle birlikte kendilerine tahsis edilen özel otobüsle Bağdat Caddesi’ndeki Dünya Göz Hastanesi’ne gelen 29 öğrenciyi burada özel sürprizler de bekledi.

Yapılan muayenelerden sonra yaş günlerini kutlayan iki öğrenci için özel pastalar kesildi, tüm öğrencilere Dünya Göz Hastanesi’nin hazırladığı özel hediyeler dağıtıldı.

Muayene sırasında TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan ve Zeugma Lions Kulübü Başkanı Huriye Öğücü, çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için onlarla ilgilenirken, sıkılmasınlar diye birlikte oyun da oynadılar.

Yapılan göz muayeneleri sonunda 29 öğrenciden (biri halen gözlük takan) 5 öğrencinin gözlerinde rahatsızlık tespit edildi. Bu öğrenciler doktorların verdiği reçeteye göre bundan sonra gözlük takacak.

Her iki sivil toplum kuruluşunun bu tür etkinlikleri bundan sonra da devam edecek.

YORUMLAR...