Reklam
Reklam
Özel Kalem Müdürleri’nin yeni Başkanı Mehmet Abay

Özel Kalem Müdürleri’nin yeni Başkanı Mehmet Abay

Beykoz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay, Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu Başkanlığı’na seçildi.

Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu Başkanlığı’na Beykoz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay seçildi.

Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu Yönetim Kurulu Toplantısı, bu kez Sultangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Türkiye’nin dört bir köşesindeki Belediyelerin ve bazı kamu kuruluşlarının özel kalem müdürlerinin ve yönetici asistanlarının oluşturduğu ‘Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu’, yeni başkanını Beykoz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay olarak belirledi.

1971 Sakarya doğumlu ve Beykoz aşığı olan Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay, başkan seçilmesinin ardından Beykoz Güncel Haber ile duygularını paylaştı.

Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu’nun, 2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinin yönetici asistanları ve özel kalem müdürlerinin bir araya gelmesiyle başlayan bir süreç olduğunu ifade eden Mehmet Abay, platformu bize daha yakından tanıttı ve konuşmasında şunları söyledi: “2008 yılından beride Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Marmara Belediye Birlikleri ile birlikte Bursa’da Türkiye’den 160 özel kalem müdürünün katıldığı bir eğitim programı yaptık. Orada da bu işin temellerini atmıştık, en sonunda platformlaştık ve bir yönetim kurulu kurduk. 247 üyesi olan, her yıl iki tane büyük eğitim programı yapan ve her ay da bir belediyenin ev sahibi eşliğinde toplanan bir platform. Amacımız; yönetici asistanı ve özel kalem müdürlerinin yapacakları çalışmalara ışık tutmak, yol ve yöntemleri belirlemek, kişisel gelişmelerine ve mevzuat bilgilerinin güncellenmesine yardımcı olmak. Kurucu Başkanımız, Bursa Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ercan Özel. Fakat kendisi 2014 yerel seçimlerinde Yenişehir’den aday oldu. Şu anda da orada yöneticilik yapıyor. Bizde geçen Aralık’tan bu yana seçim sürecine girdik diye hiç toplanmadık. İlk toplantımızda böyle bir karar alınmıştı. Oradaki arkadaşlarımın teveccühü ile öneri usulü başkan seçildim. Oy birliği ile başkanlığım kabul edildi. Sultangazi Belediyesi’nin ev sahipliği eşliğinde toplantımızı yaptık. Yeni bir yönetim kurulu oluşturacağız, onun çalışmalarına başladık. Yeni yönetim kurulumuzu oluşturduktan sonra önümüzdeki ay Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde toplantımızı yapacağız”.

Başkanlık beni heyecanlandırdı!

Başkan seçilmesinin kendisinde hangi duyguları uyandırdığını ve ne hissettiğini de bizimle paylaşan Mehmet Abay; “Başkan seçilmem beni öncelikle çok heyecanlandırdı. Elbette ki, gurur duydum. Ama yine de bir mahcubiyet hissediyorum. Çünkü orada çok sayıda büyüklerimiz, tecrübeli arkadaşlarımız var.  Onlar dururken bizim olmamız bana açıkçası tuhaf geldi ama onların teveccühü ile de olduğu için görev istenmez, verilir mantığı ile bizde kabul ettik. Beni inanılmaz onure etti” şeklinde konuştu.

Abay, hedeflerinin eğitim faaliyetlerine daha çok önem verip her ay özel kalem müdürlerini bir araya getirmek ve daha önemlisi özlük haklarıyla ilgili gerekli mercilere seslerini ulaştırmak olduğunu vurguladı. Başkanlığının ardından platform olarak yapacakları programları da aktaran Mehmet Abay; “Biz özel kalem müdürleri siyasi kurumlarda da çalıştıkları için hepsinin ayrı ayrı yöntemleri var. O belediyede nasıl bir yöntem geliştirildiyse o şekilde devam ediyor. Biz bunu Türkiye standartlarına hukuk çerçevesinde bir kalıba oturtmak istiyoruz. Bunun içinde bir kitap çalışmamız vardı. Geçen dönem yapmıştık, bunu bu dönemde hemen bastırıp önümüzdeki toplantıya yetiştireceğiz. Daha sonrada yine aynı şekilde her toplantımızda kişisel gelişimcisinden, sayıştay denetçisine kadar sürekli eğitimlerle arkadaşlarımızı motive edeceğimizi düşünüyorum. Onun çalışmasına başlayacağız. Ayrıca çok kısa zamanda yine Türkiye’de bütün özel kalem müdürlerinin katıldığı büyük bir organizasyon daha yapacağız. Bizim bu eğitim programlarımız üç gün oluyor. Bu seferki programımızı da Nisan ayı gibi Mardin’de yapmayı planlıyoruz” dedi.

Haber: Burcu Çelik

YORUMLAR...