Reklam
Reklam
Kavacık’ta hayır kermesi açıldı

Kavacık’ta hayır kermesi açıldı

Semerkand Vakfı, Beykoz Kavacık ’da hayır kermesi açılışı gerçekleştirdi.

Semerkand Vakfı, Beykoz Kavacık Hasan Yavuz’da hayır kermesi açılışı gerçekleştirdi. Semerkand Vakfı’nın düzenlediği hayır kermesleri, insanların birliğine vesile oluyor. 

Kavacık Hasan Yavuz’da 29 Kasım’da açılışı yapılan kermese, Kavacık Semerkand Şube Başkanı Yılmaz Bilir, Semerkand Bölge Temsilcisi Mehmet Takur, Üsküdar Şube Başkanı Mustafa Özmenli, Beykoz Şube Başkanı Adem Özdemir ve çok sayıda davetli katıldı.

Kerim tilavetiyle başlayan açılışta Kavacık Şube Başkanı Bilir: "Uzaktan yakından geldiniz bizi bugün açılışımızda yalnız bırakmadınız.  Hayırlar getirdiniz. Hayır, kapımızın açılmasında emeği geçen başta hanım ablalarımız olmak üzere herkese teşekkür ederim" dedi.

Düzenlenen bu ve bunun gibi hayır kermeslerinde kimi el emeği göz nuru işçiliğiyle, kimi bağış vermek suretiyle, kimi hizmet ederek, kimi de alışveriş yaparak hayra ortak oluyor.

Aralık ayının ortasına kadar açık kalacak olan kermes, bayanların ve erkeklerin ayrı şekilde alışveriş yapabileceği şekilde bölümlendirildi.

Çeyizlikler, çocuk giysileri, bayan elbiseleri hanımların beğenisine sunulurken, erkekler için de esnaflar tarafından bağış olarak verilmiş gömlekler satışa çıkarıldı.

YORUMLAR...