Reklam
Reklam
Karadeniz Yöre Günleri Beykoz’da

Karadeniz Yöre Günleri Beykoz’da

Karadeniz Bölgesi’nin yöresel lezzetleri, 5-14 Aralık tarihlerinde Beykozluların damak zevki ile buluşuyor…

Kavacık’ta küçük bir pazarı andıran özelliği ile Beykozluların damak zevkine açılan ve Karadeniz’in eşsiz yöresel tatlarının sunulduğu yer; Yöre Günleri etkinliği kapsamında 5-14 Aralık tarihlerinde Beykozlularla buluşuyor.

Karadeniz’in kendine has yemek kültüründen derlenen pazarda; Trabzon ekmeği, muhlama, hamsi, fındık, sarma, Karadeniz balı, kabak, yöreye ait peynir, salça ve çeşitli marmelatlar satışa sunuluyor. Satışı gerçekleştiren kişiler de Karadenizli…

Karadeniz insanının yoğun olarak yaşadığı Beykoz’da ise, bu pazara ilgi oldukça büyük. Sabah saatlerinde satışa sunulan yöresel ürünlerin pazarı, akşam geç saatlere kadar devam ediyor.

Karadeniz’in yöresel lezzetlerini Beykozluların ayağına getiren pazardaki esnaflar; Beykozlular tarafından kendilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını Beykoz Güncel Haber ile paylaşırken, önümüzdeki günlerde Feshane’de düzenlenecek olan Sinoplular Günü’nde de orada olacaklarını belirterek tüm Beykozluları oraya davet ettiler.

Of Süt markasının sahibi Fikret Tanrıkulu etkinliğe dair düşüncelerini bize şu şekilde aktarıyor: “Böyle güzel bir etkinliğin içerisinde olmak gerçekten tarif edilemez bir duygu. Beykoz insanı inanılmaz ilgi gösteriyor, çünkü Karadeniz insanın çok yoğun olduğu bir yer burası. Hatta bu pazara gelen birçok insan, keşke burası hep kalsa diyor bize”.

Karadeniz’den getirdiği cevizleri, fındıkları Beykozlularla buluşturan Mustafa İnanç ise; “Burada olmak güzel, mutluyuz. Beykozlular, pazara oldukça ilgi gösterdi. Yakında Feshane’de düzenlenecek olan Sinoplular Günü’ne de tüm Beykozluyu davet ediyoruz” dedi.

Yöresel tereyağları, peynirleri satan Karadenizli başka bir esnafımız da; “Beykozluların gösterdiği ilgiden gayet memnunuz. Kendi yemek kültürümüzü, ürünlerimizi sergilemek bizi mutlu ediyor. Burada gördüğünüz her şey Karadeniz’den geldi. Hepsi katkısız ürünler ve tamamen doğal. Bu güzel yöresel damak zevkimizi Beykozlularla paylaşmaya geldik, herkesi bekliyoruz” şeklinde düşüncelerini aktardı.

Yöresel ürünler pazarı, 14 Aralık’a kadar devam edecek.

Adres: Kavacık Mah. Okul Cad. No:2 (Kavacık PTT yanı)

Haber: Burcu Çelik

YORUMLAR...