Reklam
Avrupa’ya 6 kez yürüme giden Osman Aksu Beykoz’da

Avrupa’ya 6 kez yürüme giden Osman Aksu Beykoz’da

Avrupa’ya 6 kez yürüme giden Giresun Bulancak’lı Osman Aksu’nun Beykoz ziyareti.

Avrupa’ya 6 kez yürüme giden Giresun Bulancak’lı Osman Aksu, Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı ve Mavi Karadeniz TV Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kuş’u ziyaret etti.

Giresun Bulancaklı Osman Aksu’nun ilginç hayat hikayesi, herkesi şaşırtacak..

Adrenali yüksek, gözünü budaktan esirgemeyen Osman Aksu Bulancak Tekmezarlı.. 67 yaşında. Askerliğini bitirdi. Yaya; Almanya’nın yolunu tuttu. 5 yıl Almanya’da kaldı.. Orada Yunanlı bir kızla nişanlandı. Ama evlilik olmadı.. Yurda döndü.. Bulancak’ta evlendi.. Almanya’ya yaya gidip-gelmeye devam etti.

Niyeti Kanada’ya yerleşmekti.. Yola çıktı. Ama o; Avusturalya’ya yerleşmeye karar verdi.  Bulancak’ta  3 çocuğu vardı.

Avustralya’da ikinci evliliğini yaptı. Zaman sonra Giresun’daki ailesini ve çocuklarını da Avustralya’ya getirdi.. 35 yıldır burada yaşıyor..

Emekli. Şimdi dünyayı dolaşıyor.. 13 çocuğundan, hayatta kalan 9 evladı var..3 tanesi erkek. 6 tanesi kız.. Oğulları ve bir kızı evli.. Gelinleri, Iraklı, Ürdünlü, Türkmenistanlı.. Oğlu Sivaslı bir hanımla evli..

Osman AKSU; 2-3 yılda bir memleketine gelip-gitti. Son gelişi biraz uzun sürdü..27 yıldır İstanbul’da vergisini verdiği arazisini komşuları üç bir yandan tırtıklamış. Arazisini gasp edenler ile mahkemelik oldu. Türkiye’de kalışı uzun sürdü. 9 aydır Türkiye’de.. Yine boş durmadı. Çeşitli illeri gezdi. Ürdün’e gitti. Türkiye’nin çeşitli ve ilçelerini gezdi.. Gurbetçi arkadaşlarını ziyaret etti.

Beykoz gezisinden Mavi Karadeniz TV’yi ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kuş ile tanıştı. Hacı Mehmet’in Horon Şow müzik proğramını izledi.

AKSU; 20 gün sonra, ne zaman geleceği belli olmayan Avustralya yolculuğuna çıkacak.. Çocukları ile hasret giderecek!

www.giresungundem.com

YORUMLAR...