Reklam
Reklam
’Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği’ne ziyaretçi akını

’Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği’ne ziyaretçi akını

Beykoz “Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği” bu yıl da büyük ilgi gördü.

Cam Ocağı Vakfı tarafından büyük cam ustaları ve Türkiye’de cam sanatına gönül vermiş sanatçılarını bir araya getiren “Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği” bu yıl da büyük ilgi gördü.

Eğlenceli ve öğretici cam şovları, yerli ve uluslararası cam sanatçılarının eserlerinin satışının yapıldığı kermes ile 21 Aralık 2014 tarihinde gerçekleşen “Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği”ni biletli olarak toplam 1200 kişi ziyaret etti.

Tüm yıl çocukların ilgi gösterdiği Cam Ocağı Vakfı, yılbaşı şenliğinde de genç misafirleri tarafından ilgi gördü. Şenlikte 160 çocuğa ücretsiz cam boncuk çalışması, 65 çocuğa ise füzyon çalışması yaptırılarak, unutamayacakları bir gün geçirmeleri sağlandı. 

Yeni yılın gelişinin kutlandığı etkinlikte cam, seramik ve metal ağırlıklı orjinal el işleriyle dolu 40 masadan elde edilen gelirler ile 5 üniversite öğrencisine ise burs imkanı sağlandı. Geçtiğimiz yıl yapılan etkinlik ile burs elde eden öğrenciler tarafından ise bu etkinlikte kolektif bir gösteri ziyaretçilere sunuldu.

Türkiye’nin ilk ve tek Cam Ocağı Vakfı, cam sanatını yaymaya ve cama ilgi duyanları cam sanatçılarıyla buluşturmaya 2015 yılında da devam edecek.

YORUMLAR...