Reklam
Reklam
Milletvekili adaylığı için mutlaka ön seçim yapılmalı!

Milletvekili adaylığı için mutlaka ön seçim yapılmalı!

CHP Beykoz eski İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, 2015 genel seçim öncesi milletvekili adaylarının belirlenmesinde ön seçim yapılması gerektiğini söyledi.

Beykoz Güncel Haber’e özel açıklamalarda bulunan Hızır Yılmaz, 2015 genel seçim öncesi milletvekili adaylarının belirlenmesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin ön seçim yapması gerektiğini söyledi.

CHP Beykoz eski İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, 2015 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin ön seçim ile milletvekili adaylarını belirlerse milletvekili adayı olacağını açıkladı.

Ön seçimi çoğulcu demokrasinin gereği olarak değerlendiren Hızır Yılmaz, parti içi demokrasinin de göstergesi olarak yorumladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu ön seçimi ‘mutlaka’ yapmalı olarak gören Yılmaz, eğer milletvekili adaylarını parti üyeleri seçmediğinde milletvekillerinin devlet memurdan farklı olmadığını ifade ederek; “Parti içerisinde mutlaka ön seçim yapılmalı. Cumhuriyet Halk Partisi; demokrasinin, çok partili hayatın mücadelesini vermiş,  sadece Cumhuriyet Halk Partisi olduğu dönemlerde bile demokrasinin çoğulculuk olduğunu bilerek çok partili hayatın önünü açmış hatta bu tavrı iktidarına mal olmuştur. Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi, milletvekillerini ön seçimle seçerse diğer partilere de bir demokrasi dersi vereceğini ve diğer partilerinde zamanı gelince kendi yapısında bu uygulamayı kullanacağını düşünüyorum. Bunun öncülüğünü de mutlaka Cumhuriyet Halk Partisi yapmalı” dedi.

Beykozlu yurttaşlarımı uyarıyorum…

Beykozluların bazı yerlerde tapularını aldığını, bazılarının ise tapularını ne zaman alacağını belirten Yılmaz: “Beykoz’un bazı yerlerindeki arazilerle ilgili kuşkularımız var. Bunlardan bir tanesi; Çubuklu Dedeoğlu’nun hemen karşısında, Çiğdem Mahallesi sırtlarında, devlet hastanesinin bitiminden başlayıp Çiğdem Camisi bir yerde, Dedeoğlu diğer sınırı ve 180 dönümlük bir alanın kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edileceğini hatta bir ay önce Anakent Belediyesi Meclisinde buranın kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilmesi teklif geldi. CHP meclis grubunun karşı çıkması ile beraber tekrar komisyona geri iade edildi. Gelecek ay tekrar Büyükşehir meclisine gelecek, yaklaşık 800-900 yurttaşımızın evi olan ve binlerce insanın yaşadığı yeri birilerine peşkeş çekecekler diye kaygılanıyoruz. Vatandaşlarımızı şimdiden uyarıyorum. Bazı şeyleri yavaştan yapıyorlar, bence 2015 seçimlerinin geçmesini bekliyorlar. Çünkü 2015 seçimlerinden sonra 4 yıl seçim yok. O yüzden seçimlere kadar asıl niyetlerini ortaya koyamıyorlar. Korkarım, 2015 seçimleri geçtikten sonra asıl kafalarında olan Beykoz’un değerli arazilerinin kentsel dönüşüm adı altında TOKİ’ye, KİPTAŞ’a peşkeş çekecekler” ifadelerini kullandı.

Tek isteğinin buradaki insanların kendi yerlerini en yüksek değerde değerlendirebilmeleri olduğunu söyleyen Yılmaz, KİPTAŞ Müdürü İsmet Yıldırım’ın yazısını eleştirerek; “Herhalde kendisinin Beykoz’dan yana ağzı sulanıyor. Niçin vatandaş burada müteahhitlerle konuşuyor, anlaşıyor diye bir sitemi var. İsmet Yıldırım, sonuçta devlet kurumunun bir müdürü. Vatandaşların yerlerini kendi özgür iradeleriyle yüksek bedelle kat karşılığı vermesinden neden rahatsız oluyor?” dedi.

Kendisi hakkında çıkan ‘Arazi topluyor’ söylentilerine de yanıt veren Hızır Yılmaz; “Ben iş adamıyım. Keşke arazi bende toplayabilsem. Namuslu, ahlaklı, yasalara uygun bir şekilde anlaşma yaparım. Hızır Yılmaz asla Beykoz’da bir yeşil alanı alıp sonra da belediye başkanına burayı yeşil alandan çıkar diye bir öneriyle gitmez” şekline konuştu.

Haber: Burcu Çelik

YORUMLAR...