Reklam
Reklam
AK Parti Beykoz’dan Suriyelilere büyük yardım!

AK Parti Beykoz’dan Suriyelilere büyük yardım!

‘Üşüyorum Yardım Edin’ yardım kampanyası adı altında toplanan eşyalar Suriyeli mültecilere ulaştırılmak üzere Beykoz’dan yola çıktı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından başlatılan Şanlıurfa’da kamplarda yaşayan Suriyeli mültecilere yardım kampanyası Beykoz’da tamamlandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Üşüyorum Yardım Edin’ yardım kampanyası kapsamında Beykoz Belediyesi ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından toplanan bağışlar ve kullanılmamış eşyalar Şanlıurfa’da kamplarda yaşayan Suriyeli mültecilere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

AK Parti Beykoz İlçe binasında gerçekleşen programa; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan,  AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve partililer katıldı.

AK Parti Beykoz Kadın Kollarının göstermiş olduğu yoğun çalışma sonucu büyük bir başarıya ulaşan kampanya; sponsorlar, gönüllü firmalar, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda AK Partilinin bağışları sonucunda oluştu.

Battaniye, ısıtıcı, kuru gıda, temizlik ve hijyen malzemeleri, kaban, bot, çorap, oyuncak, biberon gibi malzemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 4 tırla yola çıktı.

İstanbul il genelindeki AK Partili ilçe belediyeleri, ilçe başkanlıkları tarafından toplanan 150 tır dolusu bağış malzemeleri yarın (06.01.2015) Şanlıurfa’ya hareket edecek olup oradaki bir lojistik firması tarafından depolama altyapısı sağlanacaktır.

Mustafa Gürkan: Organizasyonu kadın kollarımız yaptı!

Şanlıurfa bölgesinde 400 binden fazla Suriyeli mültecinin çok zor şartlar altında yaşadığının altını çizen İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz’dan 4 tır dolusu yardımın gönderileceğini ifade ederek;  “Burada ki bütün organizasyonu kadın kollarımız yaptı. Biz onlar kadar pratik olamadığımız ve yeni kongreden çıktığımız için doğal olarak onlar kadar hızlı hareket edemedik. Bizimde hareket ettiğimiz noktalar var ama büyük çapını onlar gerçekleştirdiler” dedi.

Yücel Çelikbilek: Bu yardım büyük bir gayretin sonucu!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yardım kampanyasında emeği geçen herkese teşekkürlerini belirterek; “Bu kadar kısa süre içersinde bu kadar fazla yardımın toplanmış olması büyük bir gayretin sonucudur. AK Parti Türkiye’de uzun yıllardır çeşitli sebeplerle ülkemize gelen misafirlerimizi ağırlamakta gerekli seferberliği gösterdi. 1,5 milyon insanın misafir edilmesi zordur ama biz bunun altından kalkıyoruz. Bu bizim yüz akımızdır. Yurt dışından gelen kuruluşlar bizlerin yaptığı bu işe gıpta ediyorlar. Bu milletimizin bir övüncüdür” şeklinde konuştu.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı olarak İl tarafından atanan Gaye Zayıf ise, gösterdikleri gayretli çalışmalarından ötürü kadın kollarına, katkılarından dolayı AK Parti Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin’e ve tüm sponsorlara teşekkür etti.

Toplanan bağışlar aşağıdaki gibidir:

Beykoz Belediyesi toplam 4 tır malzeme:

1.TIR: 2000 ADET BOT

500 Çift kız çocuk botu

500 çift erkek çocuk botu

500 çift bay botu

500 çift bayan botu

2000 adet kaban

500 adet kız çocuk kabanı

500 adet erkek çocuk kabanı

500 adet bayan kabanı

500 adet bay kabanı

2.TIR: 4000 adet battaniye

3.TIR: 1000 adet battaniye

2000 adet (1,2,3,4) numara çocuk bezi

1000 adet kadın pedi

4.TIR: 600 adet (100TL) kuru gıda kumanya

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı:

Toplam 180 koli

7000 çift çorap

100 çift bot

200 battaniye

9 ısıtıcı

10 koli çocuk bezi

3 koli oyuncak

10 koli kadın pedi

30 koli temizlik malzemesi

30 koli kuru gıda

100 adet yorgan

3 koli bebek maması

20 koli  giysi

3 koli biberon

YORUMLAR...