Reklam
Mafya Beykoz’da eylem hazırlığındayken yakalandı

Mafya Beykoz’da eylem hazırlığındayken yakalandı

Beykoz’da silahlı eylem hazırlığı yapan biri iş adamı 7 kişi lüks araç konvoyunda cephanelikleriyle yakalandı.

İstanbul’daki kanlı hesaplaşmalara bir yenisi daha eklenecekti… İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, silahlı bir grubun yeni bir suikast eylemi için hazırlık yaptığı istihbaratını alarak harekete geçti. Polis, cuma akşamı Beykoz’da bulunan Acarkent’e ani baskın düzenledi. Lüks bir villadan çıkarak, siyah renkli Porsche, Range Rover cip, Mercedes otomobil ve Mercedes Vito marka minibüse binen Ankaralı İnşaat şirketi sahibi Cemal K., ile silahlı grup üyesi Cüneyt Ö., Mehmet Fatih T., Gündüz G., Anıl T., Necmettin G. ve Semih C.’yi gözaltına alındı.

SİLAHLAR GÖZ KAMAŞTIRDI

Zanlıların üzerlerinde ve operasyon sırasında lüks villanın bahçesine attıkları suikast silahı Glock, Smith Wesson, Zigzauver, Baretta, Brownig ve RS9 marka 6 adet silah ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Ayrıca lüks konvoyda 100 adet tarihi sikke de bulundu

HİÇBİRİ TEK KELİME ETMEDİ

İşadamı ve 6 mafya üyesi, poliste susma haklarını kullanarak eylemler hakkında bilgi vermedi. Gözaltına alınan 6 zanlıdan bazılarının tarihi eser kaçakçılığı ve uyuşturucu ticaretinden sabıkalı olduğu öğrenildi. 

Kaynak: Akşam

YORUMLAR...