Reklam
Reklam
Beykoz Bağımlılık Tedavi Merkezi kuruluyor!

Beykoz Bağımlılık Tedavi Merkezi kuruluyor!

Beykoz Belediyesi 2015 yılı içerisinde bin 30 yataklı Bağımlılık Tedavi Merkezi kuruyor.

Beykoz Belediye Meclisi, Ocak ayı ikinci oturumunda uyuşturucu ve ona bağlı olarak gerçekleştirilebilecek plan ve projeleri konuştu.

2015 yılının ikinci meclis toplantısı, Başkanvekili Manolya Demirören tarafından gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamanın ardından 05.01. 2015 tarihli tutanak oylamaya sunularak, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Cavit Gül; “Köy tüzel kişiliklerinde 17 personelimiz var. Yasağa gereği bu personellerimiz, Beykoz Belediyesi’nde işçi kadrosuyla çalışıyorlar. Fakat bir sıkıntı var. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne önümüzdeki günlerde verileceği kararı çıkmış. Bu arkadaşlarımızın Beykoz Belediyesi’nde çalışmasını ben talep ediyorum. Bu insanları işinden etmeyelim diyorum. Milli Eğitim’e geçerlerse orada hepsi mağdur olur” diyerek sözlü önergesinin başkanlığa havalesini istedi.

Cavit Gül’ün ‘mağdur olur’ sözüne tepki gösteren AK Parti Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu; ‘Neden mağdur olsunlar’ şeklinde konuştu.

CHP Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün de gündemde olmayan müdürlük teklifi hakkında Yüksel İnşaat ile ilgili özel bir plan yapıldığını söyleyerek, konu hakkında AK Parti Meclis Üyeleri Nevzat Oral ve İbrahim Hocaoğlu’ndan kısa bir bilgilendirme istedi.

AK Parti Belediye Meclis Üyesi İbrahim Hocaoğlu ise; bunun bir plan olmadığının altını çizerek, bunun kamu yararına değerlendirilmesi soruşturması olduğunu ve konu hakkında gerekli bilgilendirmeleri toplantılarında vereceklerini söyledi.

CHP Grubu tarafından hazırlanan iki farklı yazılı önergede; ‘Madde davranış bağımlılığı mücadele yoluyla toplum sağlığında iyileşme sağlanması ve madde davranış bağımlılığının önlenmesine yönelik faaliyetlerin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve etkinliğin artırılması; bağımlılıkla mücadelenin farklı aşamalarında önleme, erken müdahale, tanı, tedavi, rehabilitasyon, bilgi toplama, değerlendirme gibi hizmet sağlayan kurumlarda kurumsal kapasitenin, insan kaynakları kapasitesinin, teknik kapasitenin kurumlar arasında iş ve koordinasyonun artırılması amacıyla İSKA 2015 Yılı Mali Destek Programı kapsamında 23 Aralık 2014 tarihi itibari ile bu program ilan edilmiş bulunmaktadır. Bu programa başvurmak için önergemizi başkanlık makamına havalesini arz ederiz’ ile ‘Gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirmesi, sosyalleşmesi ve ekran bağımlılığından korunması için ilçemizde bulunan park ve bahçelere sabit satranç, pipon masası konulması hakkında önergemizin başkanlık makamına sunulmasını arz ediyoruz’ ifadelerini kullanılan yazılı önergeler başkanlık makamına havale edildi.

Muharrem Kaşıtoğlu: En az bin 30 yataklı tedavi merkezi planlıyoruz!

Önergelerin okunması ve havalesinin ardından söz alan AK Parti Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu; “Uyuşturucu konusu artık Türkiye’nin büyük bir meselesi haline geldi. Beykoz Belediyesi’nin 2015 yılı hedefleri içerisinde bağımlılıkla tedavi merkezi kurulması başlığı var. Projemizi uzmanlarla toplantıda görüşeceğiz, bu çok önemli bir çalışma olacak. Bir ilçe belediyesinin hayata geçireceği ve diğer belediyelere de örnek olacak bir proje olacak. Beykoz Bağımlılıkla Tedavi Merkezi’nde en az bin 30 yataklı bir tedavi merkezi planlıyoruz. İstanbul Kalkınma Ajansı ile de bu projeyi böyle vereceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından gündemde olan müdürlük teklifleri oylamaya sunularak, oy birliği ile meclisten geçti.

YORUMLAR...