Reklam
Beykoz’dan Suriyeli kardeşlerimize 4 tır yardım

Beykoz’dan Suriyeli kardeşlerimize 4 tır yardım

“Üşüyorum Yardım Edin” kampanyası’na Beykoz Belediyesi 4 Tır dolusu yardım malzemesiyle katkıda bulundu.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın öncülüğünde Suriyeli sığınmacı kardeşlerimiz için başlatılan “Üşüyorum Yardım Edin” Kampanyası’na Beykoz Belediyesi 4 Tır dolusu yardım malzemesiyle katkıda bulundu.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 25 ilçe belediyesinin katılımıyla Suriyeli sığınmacı kardeşlerimiz için toplanan 134 tır yardım malzemesi Şanlıurfa’ya uğurlandı. Beykoz Belediyesi kampanyaya 4 Tır dolusu yardım malzemesiyle katıldı.   

Beykoz Belediyesi’nin hazırladığı yardım tırlarında savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen mültecilerin soğuk kış günlerinde yaşamlarını daha kolay sürdürebilmesi için battaniye, kışlık giysi, bot, kuru gıda, çocuk bezi, temizlik malzemeleri ve hijyenik malzemeler bulunuyor.  

Maltepe Sahil Meydanı’nda düzenlenen uğurlama törenine AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu, İBB Büyükşehri Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve kampanyaya katkıda bulunan ilçelerin belediye başkanları katıldı.

Kampanyaya destek veren Beykoz AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve yönetim kurulu üyeleri de uğurlama töreninde hazır bulundu.

Toplanan 134 tır dolusu yardım malzemesinin sağlıklı şekilde dağıtımı için Şanlıurfa’da 4 bin m2 büyüklüğünde bir lojistik merkezi kuruldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekiplerince teslim alınacak yardımların dağıtımı ise komisyon tarafından önceden belirlenen ihtiyaç sahibi sığınmacılara yapılacak.

Başkan Çelikbilek:“Kardeşliğimizin Gereğini Yapıyoruz”

Yardım kampanyasıyla ilgili açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Başta Filistin, Mısır ve Suriye olmak üzere İslam Coğrafyası’nda yaşanan savaşlar, karışıklıklar, zulümler içimizi acıtıyor. Her zaman söyledik yine söylüyoruz, zulüm hiçbir zaman abad olmaz. Vicdanımız ve insani melekelerimiz  yaşananlara sessiz kalmaya müsaade etmez. Kardeşliğimizin gereği olarak, Suriye’den kaçarak ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimize kucak açtık. Bugün yapılan yardımların öncesinde de belediye olarak bölgeye çeşitli yardımlar göndermiştik. Bu soğuk kış günlerinde biraz olsun yaraları sararsak ne mutlu. Yüce Mevla’dan bir an önce İslam Coğrafyası’nda yaşanan acıların son bulmasını ve tüm dünyadaki Müslümanların esenlik ve selamet kavuşmasını niyaz ediyorum” dedi. 

YORUMLAR...