Reklam
Reklam
Kendini Sakın! Ölme! Bir kereden birşey olmaz, deme!

Kendini Sakın! Ölme! Bir kereden birşey olmaz, deme!

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı ’uyuşturucu’ konulu bir konferans düzenledi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ’uyuşturucu’ konulu konferansa, Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı’nın yanı sıra muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de ilgi gösterdi.

Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı ve ailelerin de bu konuda dikkatlerinin çekilmek istendiği programın sunuculuğunu Ferhat Taşdemir yaptı. SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz yapmış olduğu açılış konuşmasında ülke ve dünya genelinde başka sorunlar varken düzenlemiş oldukları programa yönelik eleştirilere dikkat çekerek, "Bu arkadaşlarımı anlıyorum, haklarını helâl etsinler... Ancak biz bu işe girişmeden önce bile tehlikenin bu kadar büyük olduğunu bilmiyorduk. Uyuşturucu konusu son derece önemli bir konu… Böylesi bir tehlikeye dikkat çekmek ve aileleri bilgilendirmek istedik." dedi.

Bilal Ay: “Bir kereden bir şey olmaz, demeyin!”

Konferansa Saadet Partisi Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Bilal Ay da katıldı ve Şeref Kaçmaz’ın ardından konuşma yaparak, uyuşturucu konusunda yaşadıklarını anlattı. Hemen her gittiği yerde uyuşturucunun büyük sorun olduğunu dile getiren vatandaşlarla karşılaştığının altını çizen Bilal Ay, şunları ifade etti:"Nereye gitsek insanlar en büyük sorunun uyuşturucu olduğunu söyledi. Hatta biz bu konunun bu kadar ciddi olduğunu anlayıp da harekete geçtikten sonra bile bizi uyarmak isteyenler oldu: ’Aman dikkat edin, uyuşturucu konusunda bilinçlendirmenizden rahatsız olanlar size zarar verebilirler’ dediler. Ancak onlar bilmiyorlardı ki, bizler Milli Görüş’ün talebeleriydik ve Allah’ın izniyle ve O’ndan başka kimseden korkmazdık! Bu süreçte de elimizden ne geliyorsa yaptık. İnsanları bilinçlendirmeye çalıştık. Uyuşturucu konusunda özellikle ailelerimizin dikkatini çekmeye çalıştık.

Uyuşturucu için ’Bir kereden bir şey olmaz’ demek son derece talihsiz bir yaklaşım. Buna zaten bir kere başlayan bunun bağımlısı oluyor. Allah muhafaza etsin, bir kere bunu içen zaten eğer şanslıysa 6 ay yaşıyor. Neden böyle diyorum? Çünkü bunu ilk kez deneyen çok kişi zaten ilk denemesinde hayatını kaybediyor."

Konferansın özü: “Bu zehirden uzak dur!”

Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Sosyal İşler Uzmanı Kemalettin Karslı da uyuşturucu konusunda geniş bilgiler vererek, özellikle aileleri bu konuda daha duyarlı olmaya davet etti. SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz’ın işaret ettiği gibi ’Benim çocuğum kullanmaz!’ dememek gerektiğinin altını çizen Karslı, bu konuda daha dikkatli olunmasını önerdi.

Öte yandan toplantıda slayt ve video gösterimi de yapıldı. Uyuşturucu bataklığına bulaşan gençlerin yaşadıkları drama dikkat çekilen görüntülerde, uyuşturucunun insan bedeni üzerindeki etkisi gözler önüne seril. Programda konuşmalar sırasında perdeden verilen mesajlardan bazıları ise şu şekildeydi:

Kendini Sakın! Ölme! Sentetik uyuşturucular ölüm saçıyor...

Bir kullanımdan bir şey olmaz deme! Bu zehirden uzak dur!"

Çocuğunu sakın! Ölmesin! Uyuşturucu yaşı 11’e düştü...

Benim çocuğum yapmaz deme...

Önlemini al! Bu zehirden uzak tut!

Kaynak : Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilat

YORUMLAR...