Reklam
Reklam
TOFD Beykoz’un başkanı yeniden Saniye Efe

TOFD Beykoz’un başkanı yeniden Saniye Efe

Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi’nin 4. Olağan Kongresi’nde başkanlığa yeniden Saniye Efe seçildi.

Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi, 4. Olağan Kongresini gerçekleştirerek başkanını yeniden Saniye Efe olarak belirledi.

TOFD Beykoz Şube binasında gerçekleşen kongreye; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş, TOFD Beykoz Şubesi Kurucu Başkanı Özkan Özdemir ve dernek üyeleri katıldı.

Kongre; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları adına yapılan saygı duruşuyla başladı. Kongrenin divan başkanlığını Özkan Özdemir üstlenirken, divan başkan yardımcılığını Alaattin Kılıç, divan katip üyeliğini ise Gülüm Ceylan üstlendi.

Öncelikle yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir-gider tablosu ve denetim kurulu raporları okundu. Sonrasında raporların ayrı ayrı ibrası istendi. Raporlar, oy birliği ile dernek üyelerin tarafından kabul edildi.

Kongrenin önemli konuğu TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş, TOFD’nin 1988 yılında Yeşilköy’de prefabrik bir yapıda kurulduğunun bilgisini katılımcılarla paylaşarak; "Bizim bu süreçten beri yanımızda olan İlyas Yılmaz ve ailesine teşekkür ediyorum. Tabiki, Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in de destekleri yadsınamaz, kendisine teşekkür ediyoruz. Beykoz Şubesi ve diğer şubelerimiz olarak bir çok hizmet veriyoruz. Omurilik felçlilerinin sosyal hayata daha çok kazandırılması için eğitim çok önemli. Bizler TOFD olarak tıbbi, mesleki anlamda çok önemli çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Yücel Çelikbilek: Eğer bu derneğin üyesi olsaydım...

Kongrenin diğer önemli konuğu olan ve engellilerden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kongrenin güzelliğine ve düzenine dikkat çekerek;  "Omurilik Felçliler Derneği olarak engelsiz bir kongre gerçekleştirdiniz. Özverili çalışmalarınızla güzel bir tablo ortaya çıktı. Ben eğer bu derneğin üyesi olsaydım, Beykoz’da çok daha geniş kapsamlı bir ‘Engelliler Merkezi’ kurulmasını önerirdim. Daha gelişmiş, fonksiyonel bir merkez isterdim. Sizlerden gelen her türlü tekliflere açığız. Bizim sizlere, sağlıklı bireyler olarak borcumuz vardır. Bu borcu ödemek isteriz. Sizler engelliler olarak yaptığınız bir çok çalışmayla kabuğunuzu kırdınız. Bütün engeller aşılır. Yeter ki azim ve kararlılık olsun. Herkes  engelli adayı olduğunu unutmasın" şeklinde konuştu. Ayrıca Başkan Çelikbilek, Beykoz’da daha kapsamlı bir engelliler merkezi kurulmasının sözünü verdi.

Derneğin üyesi olan Harul Deniz Canol’un önerisi ise bir hayli dikkat çekti. Canol, ’Engelsiz Kent’ önerisi ile içinde hastanesi, alışveriş merkezi, parkı olan bir projenin hayata geçmesinin hepsi için güzel olacağını belirtti.

Tek liste ile oylamaya gidilen kongrede; Saniye Efe yeniden derneğin başkanı olarak seçildi.

TOFD Yönetim Kurulu:

1-Saniye Efe

2- Figen Yılmaz

3- Ekrem Yavuz

4- Nuray Öner

5- Feyyaz Yunus Tuncalı

6- Zeki Paşalı

7- Nimet Kaşıtoğlu

Denetim Kurulu:

1- Özkan Özdemir

2- İlyas Yılmaz

3- Filiz Dinçer

YORUMLAR...