Reklam
Reklam
TEGV İpek Kıraç öğrencileri becerilerini sergiledi!

TEGV İpek Kıraç öğrencileri becerilerini sergiledi!

TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi öğrencileri, bir dönem boyunca yaptıkları çalışmaları ’Düşler Atölyesi’ kapsamında sergiledi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) İpek Kıraç Öğrenim Birimi öğrencileri, bir dönem boyunca yaptıkları çalışmaları ’Düşler Atölyesi’ kapsamında ailelerine, öğretmenlerine ve ilçe sakinlerine sergiledi.

10 hafta boyunca eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine destek amacıyla geldikleri öğrenim birimde yaptıkları el becerilerini sergileyen öğrenciler, ailelerine ve yakınlarına hünerlerini göstermenin gururunu ve mutluluğunu yaşadı.

TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan öncülüğünde sergi, Göksu Mahallesi’nde bulunan birimlerinde gerçekleştirildi.

Aileler, çocuklarının  becerileri karşısında duygulu anlar yaşadı.

Sergi hakkında Beykoz Güncel Haber’e bilgi veren Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan; "Nokia ve Uluslarası Gençlik Vafkı işbirliği ile 2003 yılında başlayan Düşler Atölyesi, Nokia ve IYF’in dünya üzerinde 24 ülkede yaşama geçirdiği ’Make a Connection’ programının ülkemizdeki uygulanışıdır. Sanat Eğitimcisi Gazi Selçuk tarafından geliştirilen  ve plastik sanatların tüm disiplinlerinin uygulandığı program, çocuk ve gönüllülerinin yaratıcılık, takım çalışması, sorun çözme, özgüven, iletişim ve sorumluluk gibi yaşam becerilerini geliştirecek; resim, heykel, seramik, atık malzeme ve sanatçı tanıma alanlarında deneyim sahibi olmalarını sağlayacak şekilde kurgulanmıştır" şeklinde konuşarak, programın hedef kitlesinin 1.,2., 3.,4.,5. ve 6. sınıf çocuklarını olduğunu belirtti.

Çocukların eğitimlerine destek olmak için TEGV olarak ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştıklarını ifade eden Erdoğan; "Birimimizdeki çocukların hepsi birbirinden yetenekli ve özel. Onların becerilerini sergilemek hem onlar  hem bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Gönüllerimizle birlikte onları en iyi şekilde geleceğe taşımaya devam edeceğiz" dedi.

Haber: Burcu Çelik

YORUMLAR...