Reklam
Çelikbilek: ’’Kitap arkadaş, kardeş kadar değerlidir’’

Çelikbilek: ’’Kitap arkadaş, kardeş kadar değerlidir’’

Beykoz Belediyesi ilçede okuma seferberliği başlattı.

Öğrencilerde kitap sevgisi ve okumayı artırmayı amaçlayan Beykoz Belediyesi ilçede okuma seferberliği başlattı. İlk kitap dağıtımı Bozhane İlköğretim Okulu’nda yapıldı. 

Öğrencilerde kitap okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla harekete geçen Beykoz Belediyesi bu yıl ilçedeki okullarda 100 bin kitap dağıtmayı planlıyor.  

Bozhane İlköğretim Okulu’nda yapılan kitap dağıtım törenine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, okul müdürü İlyas Yaşar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.   

Başkan Çelikbilek: “Kitap arkadaş, kardeş kadar değerlidir”

Kitap dağıtımında öğrencilere hitap eden Başkan Yücel Çelikbilek: “Hepinizin hayatında kitap olmalı, ilçemizde 45 bin civarında öğrencimiz bulunuyor. Her öğrenciye 2-3 kitap dağıtsak 100 bin kitap dağıtmış olacağız. Aranızda kitap değişimi yaparsanız 20 kitap okumuş olursunuz. Kitaplar arkadaş, kardeş kadar değerlidir, ancak bu konuda velilerin de eksiği var. Onlar size örnek olamıyorsa siz onları teşvik edin. Aranızdan ben annemi babamı kitap okumaya alıştırdım diyen çıkarsa ona istediği hediyeyi almaya söz veriyorum. Kendinizi bilgisayar ve televizyonla yormayın.  Hepinize derslerinizde başarılar ve zihin açıklığı diliyorum” dedi.

Konuşmasının ardından öğrencilerle sohbet eden Başkan Çelikbilek, çeşitli  hikâye kitapları dağıttı.

Başkan Çelikbilek buradaki törenin ardından Bozhane Camisi’ndeki inşaatı inceledi ve vatandaşlarla sohbet etti. 

YORUMLAR...