Reklam
Reklam
Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman oldu!

Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman oldu!

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Recep Yaman seçildi.

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimli Genel Kurul Toplantısı ile, Başkanını Recep Yaman olarak belirledi.

35 genç üyenin bulunduğu Kent Konseyi Gençlik Meclisi, 31 üyenin katılımı ile gerçekleştirdiği oylama sonucu başkanlık tercihini Recep Yaman’dan yana kullandı.

Gençlik Meclisi’nin toplantısını; BİSK Başkanı Abdullah Yümsel, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz ve Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak’ta dikkatle takip etti.

Seçimli Genel Kurul Toplantısının Divan Başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç üstlenirken, Divan Başkanlığını ise Fatih Çakır ve Şevval Kaya üstlendi.

Seçimin gençlere hayırlı olmasını dileyen Divan Başkanı Hanefi Dilmaç, yeni gelecek yönetim kuruluna da başarılar diledi.

Divana liste iletilmesi üzere ayrılan 5 dakikalık süre diliminde, divana sadece Recep Yaman başkanlığında tek liste gitti.

Oylama sonucu; 27 oyla Recep Yaman meclis başkanlığına seçilerek, gençlerin yeni başkanı oldu. Oylama da 2 boş, 2 tane de geçersiz oy kullanıldı.

Başkan seçilmesinin ardından kürsüye çıkan Recep Yaman; "Şahsımı bu göreve uygun gördüğünüz için hepinize saygı ve sevgimi sunuyorum. Başta her zaman gençliğin arkasında ve şahsıma vermiş olduğu önemden dolayı Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e teşekkürlerimi sunuyorum. Kent Konseyi Başkanımız aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Kaşıtoğlu’na bizlerin arkasında dimdik durduğu için ve beni bu göreve uygun gördüğü için kendisine şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Beykoz gençliği için elimizden gelen çaba ve gayreti göstererek Beykoz gençliğinin hizmetkarı olmak için çalışmalarımıza başlayacağız" şeklinde konuştu.

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Asil Üyeler:

Recep Yaman

Aşkın Dündar

İsmail Erdem

Muhammed Eğricesu

Muhammed Gencebay Gür

Nil Özen

Saadet Serbestoğlu

Recep Yaman kimdir?

Deniz Recep Yaman, Beykoz doğumlu. Çiğdem İlköğretim Okulu’ndan mezun. Lise eğitimini de Beykoz Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Önder, İlim Yayma Cemiyeti gibi vakıflarda olan görevlerine de halen devam etmekte. Beykoz Kent Konseyi Meclisi’nde 4. senesini tamamladı.

YORUMLAR...