Reklam
Reklam
BİSK, gençlere siper olmaya hazırlanıyor!

BİSK, gençlere siper olmaya hazırlanıyor!

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Derneği (BİSK),  ’Sporla Gelen Sağlıklı Yaşam’ isimli projesi ile, gençlere sahip çıkmayı amaçlıyor.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Derneği (BİSK), gençleri sporun etrafında birleştirmeyi arzuluyor. Bunun için kolları sıvayan BİSK, gençleri sosyal ve bireysel hayatlarında düştükleri umutsuzluktan, mutsuzluktan çıkarmayı amaçlayarak, oluşabilecek ya da yönelinebilecek her türlü kötü alışkanlığa karşı gençlere siper olmaya hazırlanıyor.

’Sporla Gelen Sağlık Yaşam’ isimli projelerinin hem tanıtımını hem de eklebilecek farklı düşünceleri projenin içerisinde katmak amacıyla BİSK; amatör spor kulübü başkanlarıyla, antrenörleriyle ve sporcularıyla bir araya geldi.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve Beykoz Yeşilay Cemiyeti Başkanı Ziya Gümüş’te katıldı.

Abdullah Yümsel; Ailelere ulaşmaya çalışacağız!

BİSK Başkanı Abdullah Yümsel; "Projemize bu çalıştay ile başlayarak öncelikle bu konuda emek veren değerli yöneticilerimize sonrasında da her kulüp için periodik olarak planyacağımız aile günleri sayesinde ailelere ulaşmaya çalışacağız.  Aile içindeki huzursuzluğun ve mutsuzluğun tüm sorunların ana sebebi olduğunu, çocuklarımızın anne ve babalarının ilişkilerinin önemini anlatırken kötü alışkanlıklardan nasıl uzak kalabileceği konusunda önleyici tedbirler hakkında bilinç arttıracağız.  Sporcu sağlığı, aile sağlığı, beslenme ve toplumsal yaşam konularında en yetkili kişilerden, uzmanlardan ve konusunda başarılı örnek kişiler ile birlikte aile ve sporcu günleri düzenleyeceğiz" şeklinde projenin ana hatlarını aktardı.

Ziya Gümüş: Kimse benim başıma gelmez diye düşünmesin!

Toplantıda ’madde bağımlılığı’ hakkında küçük bir konferans veren Yeşilay Cemiyeti Başkanı Ziya Gümüş, aileleri ve gençleri kötü alışkanlar konusunda uyardı. Ailelerin, çocuklarını iyi takip etmesi gerektiğini ifade eden Gümüş; "Kimse benim başıma gelmez diye düşünmesin, herkesin çocuğu kullanabilir. Bu tehlike her zaman bizim kapımızın arkasında" dedi. Uyuşturucu ve bonzai üzerinde duran Gümüş, bunları kullanan kişilerde meydana gelebilecek fizyolojik, biyolojik ve psikolojik değişikliklerden bahsetti.

Ziya Gümüş, anlattıklarını video ve görsel şeylerle de destekleyerek, etkili bir sunum gerçekleştirdi.

Konferansın sonrasında toplantı, ’gençleri kötü alışkanlıklardan nasıl koruyabiliriz, ne gibi çalışmalar yapabiliriz’ sorusu üzerinden fikir alışverişi ile geçti.

YORUMLAR...