Reklam
Reklam
Kastamonulu Gençler ’Vira Bismillah’ dedi

Kastamonulu Gençler ’Vira Bismillah’ dedi

Kastamonulular Derneği (KAS-DER) Beykoz Şubesi Gençlik Kolları Hz. Yüşa ziyareti ile çalışmalarına başladı.

Kastamonulular Derneği (KAS-DER) Beykoz Şubesi Gençlik Kolları tarafından, Hz. Yüşa Türbesi’nde sabah namazı ve kahvaltı programı düzenlendi.

Program dahilinde sabah namazı sonrası türbe ziyareti gerçekleştirilip dualar edildikten sonra hatıra fotoğrafı çekilen grup, kahvaltı programı için Paşabahçe İncirköy’deki dernek merkezine geldi.

KAS-DER Beykoz Şubesi Başkanı Süleyman Çalık, misafirlere “hoşgeldiniz” dedikten sonra, programı hazırlayan Gençlik Kolları’na teşekkür ederek sözü Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Said Ak’a bıraktı.

Katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür konuşması yapan Mustafa Said Ak şunları söyledi:

“Bugün birbirinden değerli insanlarla böyle güzel ve hayırlı bir etkinlikte bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle katılımlarınızdan dolayı, siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyor ve hoşgeldiniz, diyorum. Allah’ın izniyle bugün Gençlik Kolları olarak düzenlediğimiz “Tarihi Camileri Yâd Etme ve Yaşatma Etkinlikleri” kapsamında Hz. Yüşa Türbesi ziyareti, sabah namazı ve kahvaltı programını gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte de Gençlik Kolları olarak yapacağımız tüm faaliyetlerin hayırlara ve güzelliklere vesile olması adına ilk faaliyetimizi Hz. Yüşa Türbesi’ni ziyaret ederek başlamak bizim için çok anlamlıydı. Çünkü, bizler biliyoruz ki; Hz. Yüşa, Beykozumuzun en önemli manevi temellerinden biridir. Dolayısıyla, temeli sağlam olmayan binanın kendisi de sağlam olamaz, düşüncesinden yola çıkarak KAS-DER Gençlik Kolları’nı sağlam temeller üzerine bina etmek istedik. İnşallah bundan sonra da “Tarihi Camileri Yâd Etme ve Yaşatma Etkinlikleri” kapsamında programlarımız devam edecektir. İlerleyen süreçte, halkımızın da davetli olduğu bu organizasyonumuzun daha geniş kitlere yayılması, ilçemizde kaynaşma ve dayanışmanın arttırılması doğrultusunda; Beykoz’daki siyasi partilerimizin ve diğer derneklerimizin gençlik teşkilatlarını, bunun yanı sıra Beykoz’daki yöneticilerimizi davet ederek, onların katılımıyla güzellikleri büyütmeyi ve paylaşmayı arzuluyoruz.

İlçemizin marka değerini arttıracağız!

Bununla birlikte ziyaret kapsamındaki etkinliklerimiz sadece cami ve türbe ile sınırlı kalmayacak olup, Beykoz’da tarihi ve kültürel değerlere yönelik ziyaretlerimiz ve projelerimiz olacaktır. İlçemizdeki tarihi değerlerimizi yaşatma, koruma, turizm potansiyelini ön plana çıkarma gibi ilçemizin marka değerini arttırmaya yönelik etkinliklerimiz olacaktır. Bahsettiğimiz bu etkinlikler sadece tarihi, kültürel ve doğal değerlerin korunmasına yönelik olup onun dışında bir çok etkinlik planlanması yapılmıştır.

Kastamonulu ve Beykozlu olmanın önemini aşılayacağız!

Sizlere kısaca Gençlik Kollarının kuruluşundan bahsedecek olursak; 2014 yılında KAS-DER Beykoz Futbol Turnuvasının düzenlenmesinden sonra gençler olarak sık sık bir araya geldik ve Gençlik Kollarını kurmaya karar verdik, sonucunda da kurduk. Bu kapsamda düzenli olarak toplantılar gerçekleştirildi ve çok zengin içerikli fikir ve projeler ortaya kondu. Bu projelerin hayata geçirilmesi adına 2015 yılı faaliyet planlaması yapıldı. İnşallah bu fikirler hayata geçirildikçe çok güzel şeylerin gerçekleştiğini hep birlikte göreceğiz. Gençlik Kollarının amacı; Kastamonulu ve Beykozlu olmanın önemini aşılayarak özümüze, memleketimize, değerlerimize, kültürümüze sahip çıkmak, gençlerimiz arasındaki kaynaşma ve dayanışmayı arttırarak yardımlaşmak, milli ve dini değerlerimizi korumak, eğitim seviyesinin arttırılması için teşvik etmeye çalışmaktır.” diyerek Gençlik Kolları hakkında bilgiler verdi.

YORUMLAR...