Reklam
Reklam
Çankırılılar, ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ne dikkat çekti

Çankırılılar, ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ne dikkat çekti

Beykoz Çankırılılar Derneği (BEYÇANDER), iş kazalarından korunmaya yönelik önlemler hakkında seminer düzenledi.

BEYÇANDER, ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu seminer ile işçileri iş kazaları ve meslek hastalıklarından korumaya yönelik önlemler hakkında bilgilendirdi.

Beykoz Çankırılılar Derneği (BEYÇANDER), tuz ve suyun insan yaşamındaki önemini anlatan seminerinin sonrasında, işveren ve işçiler açısından önem teşkil eden ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusunu dernek binasında düzenlediği seminer ile gündeme getirdi.

BEYÇANDER Dernek Başkanı Bilal Karabacak öncülüğünde düzenlenen ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ seminerinde; işçilerin iş kazaları ve meslek hastalıklarından korumaya yönelik önlemler hakkında bilgi verildi.

Dernek üyelerinin katıldığı semineri, yakın zamanda Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ne taşıyarak tüm Beykozlunun bilgi edinmesini sağlayacaklarını belirten Dernek Başkanı Bilal Karabacak, farklı önemli konularda da seminer yapmayı planladıklarını söyledi.

Opr. Dr. Şükrü Karaman, Balkan Akademi’den Devrim Aydın ve Burç Ülgay, iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

İşyerlerinde, işin yürütülmesi ile ilgili oluşan tehlikelerden, sağlığa zarar verebilecek şartlardan korunmak ve daha insani bir iş ortamı meydana getirmek için yapılan çalışmalar olarak yorumlanan ’İş Sağlığı ve Güvenliği’, hem çalışanları hem işletmeyi korumayı hedef aldığı vurgulandı.

Yaklaşık 1 saat süren seminerde, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatları ve uygulamaları anlatıldı.

YORUMLAR...