Reklam
Reklam
CHP Belediye Meclisi’nde muhalefet yapamıyor!

CHP Belediye Meclisi’nde muhalefet yapamıyor!

MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir kongre sonrası ilk kez Beykoz Güncel Haber’e konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ile özel bir söyleşi gerçekleştirdik. Taşdemir, Beykoz’a ve seçimlere dair pek çok özel konuyu ve detayı Beykoz Güncel Haber’e anlattı.

Tüm sıcaklığı ve samimiyetiyle bizleri başkanlık odasında, Başkan Yardımcısı Hayati Kavi, İlçe Teşkilatlanma Başkanı Mehmet Pektaş ve Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Semih Altındağ ile karşılayan İlçe Başkanı Akif Taşdemir, çok konuşulacak bazı sözlere de imza attı.

İktidara gelmek için büyük bir gayret sarf ettiklerini aktaran Taşdemir, Beykoz siyasetinde ve meclisinde CHP’nin muhalefetini ’yetersiz’ bulduğunu söyledi.

5 aydır sahada olduklarının bilgisini paylaşan Taşdemir, yakında bu startı verdiklerini bir pankart çalışması ile de destekleyeceklerini söyleyerek, sloganlarını ’ilk kez’ Beykoz Güncel Haber ile paylaştı. MHP Beykoz’un seçim startı sloganı ise; "İzinler kaldırıldı, herkes görev başına! Seçimlerde MHP’yi tek başına iktidar yapmak için evimizden başlayarak mahallemize, semtimize , şehrimize ve tüm Türkiye’ye davamızı anlatıp iktidara taşımalıyız".

Siyasi çizgimden sapmamam beni başkanlık görevine getirdi!

Biz gazeteci olarak sizi tanıyoruz ama okurlarımız için Akif Taşdemir kimdir, kendinizi tanıtır mısınız?

Ben 1964 Kars doğumluyum. Henüz ben 1-2 yaşlarındayken Beykoz’a gelmişiz. Yaklaşık 48 yıldır Beykoz’dayım. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi burada tamamladım. Ortaokuldan beri ülkücü hareketin içerisindeyim. Ülkü Ocakları Başkanlığı ve bunun yanısıra çeşitli dönemlerde Beykoz’da ilçe yönetim kurulu üyeliği yaptım. Şimdi ise, MHP Beykoz İlçe Başkanı olarak görevimi yürütüyorum. Evli ve bir çocuk babasıyım.

Sohbetimize MHP ilçe kongresinden başlamak istiyorum. Ali Emanet’in ardından başkanlık koltuğuna siz atandınız, sonrasında ise yapılan kongre ile bu başkanlığınızı teşkilatınız ile de onayladınız. Tek liste ile başkan oldunuz, buna dayanarak teşkilatınızın sizi başkan olarak seçmesindeki en büyük etken sizce nedir?

Tabi, bunun önce teşkilatımızın içerisindeki arkadaşlara sormak lazım. Ama bana göre, ben siyaset hayatıma Milliyetçi Hareket Partisi’nde başladım ve çizgimden hiç sapmadım. En büyük etkenin bu olduğunu düşünüyorum. Türk Milliyetçiliği davam için her zaman çalıştım ve çalışacağım.

Haziran seçimlerinde çok farklı olacağız!

Seçimlere değinelim. 2014 yerel seçimlerini sizce MHP neden Beykoz’da kaybetti?

O dönem bir aday sıkıntımız vardı. Aslında belediye başkan adayının çok geç açıklanması ve CHP’den gelmiş olması bizim arkadaşlarımız üzerinde bir antipati yarattı. Bu da bir gerçek. Allahattin Köseler kötü bir aday mıydı, hayır değildi. Ama adayın geç açıklanması, CHP’de aday adayı olup buraya gelmesi seçimi etkiledi. Köseler’in gelmesi, bazı arkadaşların oylarını Büyük Birlik Partisi’ne, hatta AK Parti’ye kaydırdı. O dönem hata yapıldı, ilçe teşkilatının yani bizlerin hatasıydı. Yoksa bizim gerçek oylarımızın bu olmadığını bizde biliyoruz. Allah izin verirse de bu seçimde de bunu göreceğiz.

Haziran’da gerçekleşecek seçime gelirsek eğer, MHP hem genelde hem yerelde seçime nasıl hazırlanıyor? Hedefi nedir?

Hedefimiz, tek başımıza iktidar olmak. Biz insanlara yapamayacağımız şeyleri vaat etmiyoruz. Biz insanlar sıcak ve samimi bir temasla bunu başaracağımıza inanıyoruz. Yoksa bayrak asmak, afiş asmak tabiki etken ama esas olan insanlarla sıcak ilişki. 5 aydır bu sıcak ilişkiyi sahaya taşıdık. Epeyce de yol aldığımızı biliyoruz. Bu seçimde biz çok farklı olacağız.

Peki, milletvekili adaylarınız belli oldu mu?

Henüz isimler net değil. 3-5 arkadaşımız adaylığa sıcak bakıyor. Ama kimse daha net tavrını ortaya koymadı. Olduğu zaman Beykoz’dan bir aday çıkarmak bizimde en büyük isteğimiz.

Haziran seçimlerinde ola ki, AK Parti oylarını yükseltirse ve daha fazla milletvekilini meclise sokarsa Türkiye’de nasıl bir değişiklik olabilir?

Bu durumda ülkenin durumunun çok vahim olacağını düşünüyorum. Ülkeyi bölünmeye götürüyorlar, amaçları bu. Ülkeyi parçalamanın peşindeler. Biz buna inandığımız için yılmadan mücadele ediyoruz. Bunların bunu yapmaması için elimizden geleni yapacağız. İnsanlar artık şunu görmeliler; dün Başbakandı, bugün Cumhurbaşkanı. Bir dediği, bir diğerini tutmuyor. Kendi kendşni yalanlıyor. Daha nasıl bir emare bekliyor bu insanlar, ben bunu anlamadım. Kimin hesabı olursa olsun, en nihayetinde Allah’ın hesabı var. Bu millet kutlu bir millet, bu oyunada gelmeyecek! Bu ülkeyi de, devleti de böldürmeyecek! Oylarını arttıracağını düşünmüyorum. Artık her şey ortada. Her şeyi örtbas ediyorlar ama ne kadar halının altına pisliği atarsan at en sonunda orada patlayacak. Halı şişmeye başladı...

CHP Belediye Meclisi’nde muhalefet yapamıyor!

Yerel siyasete gelecek olursak, AK Parti’nin yönetimindeki Belediye Meclisi’nde muhalefet olarak sadece CHP var. Siz CHP’nin muhalefet tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben yetersiz görüyorum. Muhalefet yapmıyor ki CHP. Onların değirmenine su taşıyor. Kimse inandığı davanın peşinde gitmiyor. Kendi iktidarları için mücadele eden insanlardan ne beklersiniz. CHP’nin içerisindeki insanlara bakalım. Bir insan neden mücadele eder bir siyasi partide? Davası için değil mi... Peki, kaç tane CHP’nin içerisinde, CHP için mücadele eden var, kaç tane kendi iktidarı için mücadele eden insan var? Buradan herkes kendine bir ders çıkarır herhalde.

O halde MHP mecliste olsaydı ne değişirdi?

Çok şey değişirdi. Bizim meclis üyemiz kendi iktidarı için uğraşmazdı. Bu çok net. Belediyenin ne yanlışı varsa açık açık savaşırdı. Kahve kahve dolaşır, yapılan yanlış uygulamaları halka anlatırdı. Bu kadar da rahat hareket edemezlerdi. Allah ömür verir de bir dahaki seçimde bizim oraya koyacağımız arkadaşlar, dolar olmayacaklar, günlük kur üzerinden değişmeyecekler. Bizim arkadaşlarımız, AK Parti’nin ve CHP’nin dolar gibi değişmesi gibi değişmezler. Ben size şunu söyleyim: Beykoz Belediye Meclisi’nde CHP’liler konuşmuyor, gürültü yapıyorlar. Konuşmak lazım, gürültü yapmamak lazım.

Beykoz’da insanlar illa ki çöpçü olarak mı çalışmak zorunda?

AK Parti her zaman ’yapıyoruz, başarıyoruz’ diyor. Soruyu yerele indirgiyorum, muhalefet partisi olarak  Beykoz’da gördüğünüz eksikler ve yapılması gerekenler neler?

Beykoz Belediyesi bir kere 2B’den, vakıf arazilerinden, hazine arazilerinden müthiş bir gelir elde etti. Bu geliri vatandaşa yansıtmıyorlar. İstihdam alanı yaratmıyorlar. İlla ki insanlar Beykoz’da çöpçü olarak mı çalışmak zorunda? Başka insanların çalışacağı yer yok mu? Çöpçülük dışında buradaki insanları iş aldıkları alanları söyleyin. Beykoz’u konut projesi olarak görüyorlar. İstihdam yok! Beykoz’daki ihaleleri belediye, elindeki bu geliri Beykozluya dağıtmak zorunda. Adam merdiven yapmaya geliyor, belediye merdiven yapıyor. Tamam, güzel. Beykoz’da kalfa mı yok? Beykoz’da bu işleri yapacak insan mı yok? Araba kiralıyor, kimden kiralıyorsun, Beykoz’da bu işi yapacak adam yok mu? Bize ver demiyoruz, yine AK Partililere ver. Ha, gerçek olan Allah’ın adaleti ama yapmıyorsan bunu kendi adamına ver, Beykozluya ver. Bu para Beykoz’da dönsün, herkes faydalansın. Makarna, kömür dağıtıyorsun. Niye dağıtıyorsun? İnsanlara iş ver, insanları buna muhtaç etme. 83’ten beri yapılanları irdeledik, Beykoz halkı için ne yaptılar diye. Elle tutulur hiçbir şey görmedik, oturdukları binadan başka.

Beykoz’un en büyük sorunu mülkiyet. Biliyorsunuz, projeler çiziliyor, hazırlanıyor... Sizce bu planlarla Belediye Başkanımızın sık sık dediği gibi Beykozlu Beykoz’da kalacak mı?

Beykozlunun burada kalacağını sanmıyorum. Kalsa bile, nereye atacaklar onu bilmiyoruz. Ama Beykozlu olduğu yerde kalmayacak. Bu çok açık. Yani bugün Karlıtepe’de oturan adam, yarın orada oturamayacak. Nasıl otursun? Deniliyor ki, Karlıtepe’deki binaların bedeli 1 buçuk trilyon olacak. Bu sitelerde, evlerde bizim oturacak insanımızın gücü var mı? Yani 800 tl maaş alan bir adam, oradaki aidatı karşılayabilecek mi? Buradaki oturan insanların gelir seviyesi belli. 200 metre yeri olan birinin zaten orada katı olması mümkün değil. Beykozlunun Beykoz’da kalması bu proje ile mümkün değil. Farklı neler yapılabilir, bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Mimar ekibimizle yaptığımız çalışamaları belediyeye sunacağız.

MHP iktidar olmak için gerçekten susamıştır ve tüm kadroları ile seçime hazırdır!

Son olarak eklemek istediğiniz şeyler var mı?

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, Türk Milletinin titreyip kendisine gelmesi lazım. Yaptıkları yanlışlar artık çok ayyuka çıktı. Her şey belli. Ülkenin gidişatı belli. Ekonomi çok kötü. Siyaset çok kötü. Ülke bölünmeye gidiyor. Teröre destek veriyor. Bugün Türkiye’nin Güneydoğusu’nda PKK’lılar silahlarla caddelerde dolaşıyor; polise, askere kimlik soruyor. Cizre’de HÜDAPAR diye bir örgüt, PKK yandaşı bir örgüt savaşıyor ve devlet yok. Bu duruma geldi devlet. Paraleller belli. Ama kaybedecekler, Allah’ın hesabı tutacak. Milliyetçi Hareket Partisi tüm kadrolarıyla seçime hazırdır. İktidar olmak için gerçekten susamıştır. MHP iktidara göz kırpıyor. Anadolu şahlandı. AK Parti’nin kolunu kanadı kıracak tek parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Ekmeğimiz helal, gönlümüz de üç hilal!

Haber: Burcu Çelik

YORUMLAR...