Reklam
Reklam
MHP, mülkiyet konusunu masaya yatırdı

MHP, mülkiyet konusunu masaya yatırdı

Milliyetçi Hareket Partisi, Beykoz’un mülkiyet konusunu masaya yatırdı.

Akif Taşdemir başkanlığındaki MHP Beykoz İlçe Yönetimi, partinin üst düzey yöneticileri ile Beykoz’un STK temsilcilerini ve muhtarlarını bir araya getirerek mülkiyet konusunu masaya yatırdı.

Pasha Garden Restoranda düzenlediği kahvaltılı toplantı toplantıya; MYK Üyesi Erdem Karakoç, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Ali Torlak, MHP İstanbul Birinci Bölge Teşkilat Başkanı Nevzat Ünlütürk, İl Başkan Yardımcısı Sami Şahin, İstanbul Belediye Başkan Adayı Rasim Acar, Beykoz’da yer alan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Milletvekili Ali Torlak: Türkiye Cumhuriyeti ilk kez tarihinde zorluk çekiyor!

MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in açılış konuşmasını gerçekleştirerek başlayan toplantıda konuşma gerçekleştiren Birinci Bölge MHP Milletvekili Ali Torlak, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde ’ilk kez’ zorluklar çektiğine değindi. Zorluklar çekmesini de AK Parti hükümetine bağlayan Milletvekili Ali Torlak; "AK Parti, 12-13 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Geldiğinde önemli şeyler söylediler. Özellikle bir şey söylediler ki, herkes onlara destek verdi. Dediler ki, 3 şeyle başlayacağız. Bunlar; yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklardır. Şimdi sizlere soruyorum: Yolsuzluğu bitirebildiler mi?, Yolsuzluğu bitirebildiler mi?, Yasakları kaldırabildiler mi? Tüm bu söylemler havada kaldı. Türkiye’de hiç yaşanmayan bir yolsuzluk yaşandı ama bunu da kapatmayı becerdiler. Kendilerine göre kapattılar. Eğer ortada yolsuzluk yoksa, neden 4 bakanını işten aldın? Türkiye Cumhuriyeti devleti bölünüyor. Güneydoğu yanıyor... Biz devletimizle varız. Büyük Türk Milleti ile varız. Türklükle hesapları var, bizimle hesapları var, Cumhuriyetle hesapları var... Bu hesabı yaptırmamak lazım" dedi.

Beykoz’un çok ciddi problemleri olduğunu da belirten Vekil Torlak, 3 dönemdir AK Parti’nin burayı yönettiğini söylerek, AK Parti’nin güçlü olduğunu ve istediği kolayca yapabileceğini fakat insanların sıkıntılarından faydalanarak oy almaya çalıştığını ifade etti. Bu gücün kendilerinde olsaydı, insanların sorunlarını bir gün bile bekletmeyeceklerini söyleyen Vekil Torlak; "Buradaki güçlü yapının, buradaki sorunu çoktan çözmüş olması lazımdı. Çözmüyorlarsa, sizlerin oylarına ihtiyacı var. Oy zamanı gelip size dicekler ki, oylarınızı bize verin size yardımcı olalım. Buna fırsat vermeyin" şeklinde konuştu.

Rasim Acar: Boş olan arazilerin çoğu belli çıkar gruplarına peşkeş çekildi!

MHP İBB Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda Şehir Plancısı olan Rasim Acar, İstanbul manevi değeri herkes için yüksek bir şehir olduğunu fakat artık burada yaşam standartlarının zor olduğunu ifade etti. Acar: "Her geçen gün nüfus artıyor, trafikteki özellikle motorlu araç sayısı artıyor ama ters orantılı olarak bizim akciğerlerimiz olan yeşil alanlarımız, sosyal donatı alanlarımız yok oluyor. Beykoz ise, hakikaten İstanbul’umuzun incisi. Aynı değerde Sarıyer ilçemiz var. 2 ilçemizinde sorunları temelde aynı. Özellikle mülkiyetle ve imarla ilgili konular. Mülkiyet sorunu, yıllardır çözülemeyen bir konu. Bu konudan mağdur ve evine bir çivi dahi çakamayan insanlar var. Güçler onların elinde olmasına rağmen, yıllardır bu sorunu çözemiyorlar. İstediler mi, bir çıkar grubuna imar planı yapmaksızın oraya çok yüksek imar değerleri verip, 4 milyar dolarlık rant elde ettirebiliyorlar. İstediler mi, kendi evlatlarını, bürokratlarını korumak için bir gecede yasa çıkarabiliyorlar. Samimiyetsizler! Mülkiyet sorununun yıllarca çözülmeme nedeni, İstanbul’un şu anda hazine arazilerinin üzerinde, üzeri boş olan arazilerin çoğu belli çıkar gruplarına peşkeş çekildi" diyerek MHP olarak vatandaşın sorunlarının yanında olduklarını vurguladı.

Konuşmasının sonrasında Rasim Acar, kendisine yöneltilen imar ve mülkiyet ile ilgili soruları cevapladı.

YORUMLAR...