Reklam
Reklam
Beykoz Vakfı ailesi buluştu

Beykoz Vakfı ailesi buluştu

Beykoz Vafkı ailesi, düzenlenen akşam yemeği ile bir araya geldi.

Beykoz’un önemli sivil toplum örgütleri arasında yer alan Beykoz Vakfı, düzenlediği birliktelik yemeğinde tüm aile üyeleri ile bir araya geldi.

Vakıf binasında düzenlenen yemeğe; CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Kenan Öner, İş adamı Vahit Paksoy, Gazeteci Yazar Can Ataklı, Beykoz Güncel Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk, İstanbul Gerçeği Haber İmtiyaz Sahibi İmambakır Üküş ve çok sayıda vakıf üyeleri katıldı.

Gecede konuşma gerçekleştiren Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, ülkenin içinde bulunduğu durumun çok kötü olduğunu söyleyerek; "Türkiye, çok kötü günlere doğru gidiyor. Ama Türkiye sivil toplumu ne yazık ki, bunun farkında bile değil. Demokrasi, ayağımızın altındaki halı gibi çekilirken, sivil toplum kafasını yastığa koymuş uyuyor. Ben siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının yeterince çaba vermediğini biliyorum. Sivil toplum, birlikte olursa güçlenir" dedi.

Kendilerini ilgilendiren önemli konularda bile insanların duyarsızlığından sitem eden Tören, fabrikaların kapatılmasıyla Beykoz’un ’yıkılmış bir viran şehir’ olduğunu ifade etti. Tören, işsizlik ve eğitimin Beykoz’da alt seviyede olduğunu vurguladı. İktidarın her sivil toplum örgütünün kendisinden olmasını istediğini sözlerine ekleyen Tören, oysaki vatandaş için yapılan her hayırlı şeyin siyasi hiçbir bağlantısının olmadığını söyledi.

Beykoz Vakfı olarak Beykoz ve Beykozlu yoksul çocuklar için bir çok faaliyeti ve projeyi de harekete geçirdiklerini aktaran Tören, Beykoz Vakfı’nı her ne koşulda olursa olsun ayakta tutacaklarını belirtti.

Tören’in konuşmasının sonrasında Beykoz Vakfı Genel Sekreteri Mesut Arslan, 2014 senesi içerisinde yapılan faaliyetleri aktardı.

Ayrıca gecenin sonunda Doğuş Haber İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş’e vakfa olan desteklerinden ötürü teşekkür anlamında plaket takdim edildi.

Gece, müzik eşliğinde devam etti.

YORUMLAR...