Reklam
Beykoz’da Orduluları kucaklama ve birliği sağlama adına!

Beykoz’da Orduluları kucaklama ve birliği sağlama adına!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği ismini ‘Beykozlu Ordulular Derneği’ olarak değiştirdi.

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, tüm Ordu’yu kucaklama ve birliği sağlama adına dernek ismini ‘Beykozlu Ordulular Derneği’ olarak değiştirdi.

Derneklerinin ismi üzerindeki değişikliği basın aracılığı ile kamuoyu ile paylaşan Dernek Başkanı Özkan Ayduğan ve yönetimi; bu değişikliğe sebep olan en büyük etkenin ise, derneklerinde sadece artık Mesudiyelilerin olmamasından ötürü olduğunu ifade etti.

Dernek binalarında düzenledikleri kahvaltılı toplantı ile basını ağırlayan dernek yönetimi, samimi bir sohbet ortamı oluşturdu.

Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, Dernek Sekreteri Fuat Öztürk, Başkan Yardımcısı Ozan Derviş, Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan Kaya ve Hasan Olcaydu, basının karşısına çıkarak bu değişikliğin gerekçeleri ile açıkladı.

Derneğimizin resmi adı artık Beykozlu Ordulular Derneği!

Beykoz Ordulular Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, hemşerilerini il bazında temsil ettiklerini belirterek başladığı konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü: “Derneğimizin resmi adı daha önce Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği’ydi. Kasım ayı yaptığımız olağan genel kurulda derneğimizin resmi adı Beykozlu Ordulular Derneği olarak değişti. Bu değişime neden olan etkenlerin en başında gelen şuydu: Derneğimiz her geçen gün büyüyor. Bizim derneğimiz yalnızca Mesudiyelilerden ibaret değildi. Mesudiye’nin dışından olan diğer üyelerimizde oluştu. Yönetim üyesi arkadaşlarımızın içinde Mesudiyelilerin dışında Ordulu kişilerinde yer almasından ötürü derneğimizin adını değiştirdik”.

4-19 Şubat arasında gerçekleştirmeyi düşündükleri yöresel pazarı hava muhalefetinden ötürü devamının daha sonra yapılması kaydıyla etkinliğin ertelendiğini söyleyen Ayduğan; “Bizi diğer derneklerden ayıran en önemli özelliğimiz, derneğimizde eğitime ayırdığımız kısım. Dershane etkinliğimiz bu senede devam ediyor. Ücretsiz olrak Beykozlu gençlerimizin eğitime katkı sunmaya çalışıyoruz. Dernek olarak öncelikli kimliğimiz Beykozluluk” şeklinde konuştu.

Dernek Sekreteri Fuat Öztürk de; “Sayın Belediye Başkanımızın Beykoz’un nüfusunun 15 kişi arttığına dair bir ifadesi ilişti gözüme. Biz belediyenin tesislerinde yaptığımız gecede bu nüfus taşıma ile ilgili o zaman ki derneğimizin isminin Mesudiyeliler olması sıfatıyla ve orada spontane gelişen bir şeyde özellikle ben söylemiştim. Biz önce Beykozluyuz, biz Beykoz’da yaşıyoruz. Biz nüfus taşıma ile ilgii böyle bir çalışmanın iiçinde olmayacağız demiştim. Bununla ilgilide bir takım pankartlar astık. Malumunuz Ordu’nun büyükşehir olması ile ilgili nüfuslada ilgili çok eleştiri alıyorduk. Biz ismimizin Ordulular olarak değişmesinden sonra tavrımızı Beykozluluktan yana koyduk ve koyacağızda” dedi.

YORUMLAR...