Reklam
Reklam
Belediye meclisi bitti.. Dostluk meclisi başladı!

Belediye meclisi bitti.. Dostluk meclisi başladı!

Beykoz Belediyesi’nde 6. dönem boyunca birlikte meclis üyeliği yapan Ak Parti’li ve CHP’li üyeler şimdi dostluk meclisinde buluşuyor.

Beykoz Belediyesi’nde 6. Dönem boyunca birlikte meclis üyeliği yapan Ak Parti’li ve CHP’li üyeler, meclis üyeliklerinin sona ermesinin ardından birbirini bırakmadı. Eski meclis üyeleri şimdi de Dostluk Meclisi’nde buluşuyor.

Beykoz Belediye Meclisi’nin 6. dönem üyeleri bu kez Rüzgarlıbahçe’deki Tavacı Mehmet Usta’nın mekanında bir araya geldi.

Hayrullah Usta’nın 6. Dönem meclis üyelerini biraraya getirmek için verdiği ilk yemeğin ardından bu toplantılar gelenekselleşti. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de iştirak ettiği bu gelenek Kemal Yıldız ve Muhammed Hanefi Dilmaç’ın ev sahipliği ile devam etti.

Son olarak 6. Dönem Meclis Başkanvekili Birzat Mermer’in yemek davetiyle biraraya gelen meclis üyeleri Diyarbakır’ın yöresel lezzetleri eşliğinde sohbetler ederek anılarını tazeledi. Toplantıda, 6. Dönem Meclisi’nde 5 yıl boyunca alınan kararların devrim niteliği taşıdığı değerlendirmesi yapıldı.

Başkan Çelikbilek belediyenin çalışmalarına ilişkin kısa bir bilgilendirmenin ardından Çiğdem Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi hakkında da açıklamalarda bulundu. Bölge sakinlerinin tedirginliklerine istinaden “AK Parti hiç kimseyi mağdur etmez.” diyerek garanti verdi.

Başkan Yardımcıları Muhammed Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşitoğlu ve Salim Öztürk’ün de katıldığı yemekte eski meclis üyeleri, gelenek haline gelen yemekli toplantılarla ilgili Beykoz Güncel’e özel değerlendirmelerde bulundu.

İlk değerlendirmeyi yapan Birzat Mermer, “6. dönemin başkan vekili olarak önemli kararların birçoğunun altına beraberce imza attık. Her ay geleneksel hale gelen yemeğimize bu ay ben ev sahipliği yapıyorum. Bunun devam etmesi güzel olacaktır.” dedi.

M. Hanefi Dilmaç ise, “Şükür ki bir araya gelebiliyoruz. Siyasetle beraber dostluklar da çok önemli. Çizmelerimle beraber yol çalışmasından geldim. Yemekten sonra yine çalışmaya devam edeceğim. Bize her yer ‘durmak yok yola devam.’” şeklinde konuştu.

Muharrem Kaşıtoğlu,  "Yemek tabii ki bu işin vesilesi. 6. dönem olarak hasret gideriyoruz. Karşılıklı görüş alış verişi yapıyoruz. Bizim için her görüş değerlidir.” diyerek Beykoz halkı için çalıştıklarına dikkati çekti.

 "Öncelikle Hayrullah Usta’ya teşekkür etmek gerekiyor. Bu işi o başlattı. Demek ki çok güzel bir şey yapmış." diyen Nusret Yılmaz’ın sözlerinin üzerine Salim Kaşkır,  "Bunu sürdürmeliyiz. Devam etmeliyiz." dedi.

Salim Öztürk: "Yoğunluğumuzu ve yorgunluğumuzu dostlarla bir araya geldiğimizde unutuyoruz. Mesai saati uygulamasına dahil olmayan bir tempoda çalışıyoruz." derken, Erdal Öztürk, "Hayat devam ediyor. Burada 6. dönemimiz, bir başka yerde 22. dönemdeyiz. Başka bir yerlerde yeniden başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yusuf Koç ise " Hepimiz kardeşiz. Rabb’im dostluğumuzu daim eylesin. " dileklerinde bulundu.

Bir sonraki dostluk meclisinin, İbrahim Hocaoğlu’nun ev sahipliğinde bir araya gelinmesine karar verilmesinin ardından yemekli toplantı sona erdi.

YORUMLAR...